MASIV

Pojem masiv zahrnuje výrobky, které jsou vyrobeny celé ze dřeva. Většinou má masiv povrchovou úpravu v laku, není to však podmínkou. Výhodou tohoto nábytku je jeho kvalita. Zboží z masivu bývá těžké a má vyšší pořizovací cenu. Právě díky finanční nákladnosti se tento materiál v nábytkářství nepoužívá příliš často. Díky tomu, že je nábytek vyroben z přírodního dřeva, může obsahovat suky. 
Dřevo má také rozdílnou tvrdost v závislosti na druhu. 

Dřevo použité na nábytek je přírodní produkt. Je jedinečný a charakteristický v každém ohledu. Ani jeden kus dřeva nemá stejnou strukturu nebo barvu, proto se barevným odstínem nelze vyhnout ani v rámci kusu nábytku. drobné chyby na dřevě, jako jsou praskliny a případné změny tvaru, jsou proto také přirozené a nejsou důvodem k reklamaci. Dřevo po vystavení světlu a slunečnímu záření tmavne a proto byste měli všechny objekty pravidelně přemisťovat. Při sestavování zásuvek (pokud jsou součástí) se ujistěte, zda je rám zásuvky s podstavcem vyrovnaný v pravých úhlech, protože tyto zásuvky by se jinak mohly v rámu zaseknout. Vyhrazujeme si právo na drobné technické změny rozměrů. Unikající pryskyřice nebo zbarvení nimi způsobené lze odstranit vhodným leštícím prostředkem (např. Palivem pro zapalovače pro domácnost). Nábytek může být při vybalení stále trochu vlhký a může mít charakteristický zápach dřeva. V prvních dnech zabezpečte dostatečné větrání nábytku (dvířka a zásuvky nechte otevřené).
Borovicový nábytek s naolejovaným povrchem obvykle potřebuje ještě nějaký čas, dokud olej zcela pronikne do dřeva. Z tohoto důvodu prosím v prvních dnech položte papír nebo podobný materiál na citlivé podlahové krytiny a na povrchy nábytku, aby se nasál přebytečný olej. Před použitím všechny povrchy důkladně otřete suchým hadříkem. Velmi tmavé barvy vyžadují větší péči, protože i malé škrábance zviditelňují jasnější dřevo.
Nábytek z buku a bukového jádra je velmi citlivý na kolísání vlhkosti a teploty! Zajistěte vyváženou teplotu (optimálně 20 °) a vlhkost (optimálně 40-60%) a Váš nábytek se vám po několika dnech poděkuje s dokonalým přizpůsobením!


Měkké dřevo - smrk, jedle, borovice, topol, lípa
Středně tvrdé dřevo - jasan, jilm, duby, ořech
Tvrdé dřevo - habr, akát, tis