Vinylová podlaha

Vinylová podlaha svými kvalitami a výhodami předčí laminátové podlahy. Vyrábí se z polyvinylchloridu (PVC) a skládá se z několika vrstev. Je vhodná nejen do vašeho bytu, ale i do komerčních prostor. Může se lepit jak celoplošně, tak i jako volná pokládka (plovoucí vinylová podlaha). Podlaha je odolná vůči poškrábání a tlumí hluk. Tato podlahová krytina je odolná vůči různým nečistotám, je rozměrově stálá a nesesychá, v tom má výhodu oproti dřevěným podlahám. Podlaha je tichá, příjemně teplá a příjemná na došlap. Díky malému odporu ji lze použít u podlahového vytápění. Vinyl je také pružný a tvrdý, takže odolá poškrábání a pádům některých věcí. Lidé jim často dávají přednost díky elegantnímu designu kopírující módní trendy. U vinylové podlahy si můžete vybírat z široké škály designů, vzorů a barev. Dokonale imitují dřevo, kameny, korek i dlažbu – proto si vybere určitě každý pokládku do celé vaší domácnosti.

Další výčet výhod: snadná údržba, silná nášlapná vrstva, vysoká chemická odolnost, antistatická, nenasákavost a vhodná pro alergiky i domácí mazlíčky.

Vinylové podlahy jsou buď plovoucí nebo lepené. Plovoucí podlahy mají výhodu, že se dají znovu rozebírat a popřípadě nahradit. A jejich pokládka je snadná. Výhodou lepeného vinylu je zase jeho tichost při nášlapu. Díky nenasákavosti ji můžete použít i do koupelny.