Čím podpořit romantiku v ložnici a co romantiku naopak zabíjí?

Ložnice je přístavem domácnosti, je to místo k odpočinku a místo, kde trávíme krásné a příjemné chvíle ve dvou… Jak ji zařídit, aby těchhle chvil bylo ještě víc a co by v ložnici být nemělo? Velká věda to zase není, stačí se podívat na pár kultovních romantických filmů a budete mít jasno. Anebo poradíme my.

Základem všeho je postel, která láká…

Lůžko by mělo být na první pohled pohodlné, mělo by vyzvat k ulehnutí a nemělo by se tvářit, jako staletý mučicí nástroj (jako např. stará válenda, železná postel po babičce, nebo staromládenecký rozkládací gauč).

Zkuste se na chvíli zasnít a představit si, jak by vypadala ložnice, ve které byste chtěli prožít nějaký žhavý románek. Jak vypadá postel? Do takových představ obvykle zapadá kovaná postel s ozdobným rámem, nebo lůžko s mocnou dřevěnou konstrukcí. Ani moderní čalouněné postele s vysokým zdobeným čelem se těmto představám nevymykají. Co ale láká nejvíce je postel s nebesy

1 2

Správné barvy a detaily

Romantiku v ložnici podpoříte vhodnými barvami. Jistě vás hned napadne růžová, a rozhodně nejste se svým tipem vedle, ale ne každý chce mít růžovou ložnici. Ano, stačí ji aplikovat je na doplňcích jako je povlečení, přehoz, dekorační polštáře nebo třeba závěsy. Ale jsou i další barvy, které romantice mohou pomoci.

Rozhodně neuděláte chybu, pokud se budete při výběru barevné palety soustředit na jakékoli pastelové odstíny. Vedle nich je pak zárukou např. smetanová a jiné odstíny krémové, ale samozřejmě také bílá. Rozhodně se vyhněte výrazným a křiklavým odstínům, které mohou působit agresivně.

Vedle barev jsou to také motivy a vzory, které umí navodit romantickou náladu. Patří mezi ně samozřejmě květiny, ale také puntíky a všelijaké přírodní motivy.

3

Nezapomeňte na patinu, zlato a kožešiny

Nábytek s patinou v nás budí dojem tajemna a romantiky. Bůhvíproč, ale je to tak. Není tedy od věci stylizovat ložnici do směru Provence nebo ji zařídit ve stylu moderního romantického venkova. Dřevěný nábytek s patinou vám k nastolení té správné atmosféry pomůže. Dřevo obecně by v romantické ložnici nemělo chybět a cílenou náladu podpoří více, než nábytek ve vysokém lesku.

Vedle dřevěného nábytku nesmí chybět správné doplňky. Zabodujete, když se obklopíte zlatými nebo stříbrnými dekoracemi. Nemusíte hned hledat zlaté sochy, chce to trochu citu a vkusu. Dobré jsou svícny, dekorační misky, které najdou jistě i své uplatnění, počítá se také zrcadlo (pozor ale na jeho umístění, neměli byste svůj odraz vidět z postele), vázy a květináče.

Kožešiny také nemusí být pravé, pokud vás odrazuje cena nebo jiné osobní pohnutky. Umělé kožešiny v podobě předložek v nohách postele jsou dokonalou třešničkou na pomyslném romantickém dortu.

4 5