Barva roku 2018: ultrafialová

Barvy hrají v našem životě důležitou roli, o bydlení nemluvě. Proto se každý rok volí jedna jediná, která usedne na pomyslný trůn a vládne módě i designu po celou sezónu. Rok 2018 se nese v duchu fialové. Americká společnost Pantone zvolila barvou roku tzv. ultraviolet. Podívejte se, jak a kde ji můžete doma využít.      

Trendy fialový nábytek

Možná vás napadá otázka, kdo že má právo volit, jaká barva bude letos v kurzu? Společnost Pantone má ve světě silné postavení díky svému patentovanému systému barev, který se využívá po celém světě napříč mnoha odvětvími. Barvu roku vybírá spolu s řadou významných designérů. Fialová, kterou pro rok 2018 zvolili, má představovat pohled do budoucnosti a originalitu. Trochu originality a vizionářství snese každý interiér. A fialový nábytek dokáže zázraky, samozřejmě co se vnímání harmonie místnosti jako celku týče. Proto se jí nebojte a vzhůru do toho.

getimage (31)_1getimage (32)_1
 

Ultraviolet, ideální do ložnice

Fialová je často viděna v ložnicích. Její uklidňující účinky a schopnost nastolit harmonii z ní dělají ideální barvu pro spánek. Vymalujte stěnu za lůžkem ultrafialovou a nechte se opájet jejím účinkem na vaši mysl. Výborně si bude rozumět se světlým dřevem, např. dub sonoma, nebo bílým a šedým laminem.

Nabízí se také možnost pořízení celočalouněného lůžka v této tajemné barvě, které bude krásnou barevnou dominantou místnosti. Ale je to velká změna. Do již zařízení ložnice stačí malý kousek, byť jen nové fialové povlečení. Anebo malý kus nábytku.

Není to poprvé, co zde zdůrazňujeme, že ideálním kouskem nábytku, pomocí kterého můžete do interiéru vnést nové barvy, design a styl, je komoda. Komoda najde své místo kdekoli, ať už v obývacím pokoji, ložnici nebo v předsíni. Slouží jako úložný prostor a místo pro dekorace najednou. Vždy najdete takovou, která se bude stylově hodit k stávajícímu nábytku, nebo takovou, která trochu rozčeří všední nudu. A přesně to dokáže právě ta fialová!

getimage (33)
 

Fialová pro neposedné děti

Fialová je barvou mystiky, vesmíru a tajemství. Proto je ideální barvou do dětského pokoje, kde mohou být její charakteristické vlastnosti plně využity. Jak jsme již dříve psali v článku o barvách do dětského pokoje, fialová může pomoci usměrnit divoké a nesoustředěné děti, je totiž barvou meditace a duchovního rozvoje, pomáhá zklidnit myšlenky, odreagovat se a relaxovat. Zároveň je krásně neutrální, tedy vhodná jak pro kluky, tak pro holky.

getimage (34)_1getimage (35)_1