Černá a bílá: hodí se tyto barvy pro nábytek běžné domácnosti? Ano, hodí!

Bílá a černá jsou barvy, které zkrátka nikdy nevyjdou z módy. A to není řeč jen o šatníku. Nábytek v těchto univerzálních barvách patří mezi každoroční trendy. Podívejte se, jak a kde se dá využít.

 

Bílý nábytek pro tmavé prostory

Ano, všeobecně platí, že bílý nábytek patří všude tam, kde je málo světla. Nejde o to, že by dokázal tmavé místnosti světlo dodat, ale tmavý nábytek by naděla zbytečnou škodu. Bílá také opticky rozšiřuje, proto se světlý nábytek skvěle uplatní v malých místnostech. Ideální variantou je bílý nábytek ve vysokém lesku, který krásně odráží světlo.

Každý kus nábytku může být bílý, ukažme si ale jeden velice praktický a skoro zapomenutý… Vitrína. Moderní trendy příliš nefandí vystavování sběratelských předmětů či starožitného porcelánu. Ale s vitrínou máte vyhráno. Využít ji můžete také jako knihovnu, příborník v jídelně či koupelnovou skříň. Vitríny mají často své místo někde v koutě, kde působí jako užitečná výplň. A právě proto se pro ně hodí právě bílá barva. Tmavý kout se tak krásně rozzáří a projasní.

getimage (40)getimage (41)
 

Černý nábytek pro rebely

Černá je trendy. Černá je fantasticky rockerská. Černý nábytek volí často muži pro jeho maskulinní povahu, ale své místo najde i v něžném ženském budoáru. Taková kombinace černé a pudrově růžové nebo smetanové je přímo k nakousnutí.

Zaměřme se ale na základní kousky jako je sedací souprava či pohovka, křeslo, postel, případně kuchyňská linka. I velké kusy nábytku si můžete pořídit v černé barvě. Důležité je brát na zřetel jejich okolí, aby to u vás doma nakonec nevypadalo jako v tmavé kobce. Ideální podkladem pro černý nábytek jsou samozřejmě bílé stěny. Jednu stěnu můžete natřít nějakou zářivou barvou a sladit ji s doplňky. Černobílý podklad dokonale podtrhne hru výrazných barev.

getimage (42)
 

Černá a bílá ruku v ruce

Tyto dvě základní a neutrální barvy si nejlépe rozumí vedle sebe. Černobílé kombinace a vzory jsou tento rok v kurzu, takže vydáte-li se touto cestu, rozhodně nešlápnete vedle. Jako podklad pro bílý nábytek můžete využít černou tabulovou barvu, jejíž povrch má elegantní sametový efekt. Bílé stěny a tapety dodají místnosti s černým nábytkem potřebnou vzdušnost a lehkost.

Pro kombinaci těchto barev se nejlépe hodí sedací nábytek. Černé křeslo s bílou pohovkou, nebo černá sedací souprava s bílými taburety… To jsou variace, které se neomrzí a rozhodně se jen tak neokoukají.

V jednoduchosti je krása a duo černá bílá funguje všude. Kuchyni bude slušet řada černých spodních skříněk s vrchními bílými, bílé ložnici zase dodají na zajímavosti černé akcenty. Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, které z těchto dvou barev dáte více prostoru.

getimage (43)getimage (44)