Bytové trendy roku 2017: V kurzu je mat, černá barva a minimalismus

Chcete držet krok s bytovými designéry i v roce 2017? Pak právě vám jsou určeny následující řádky. Prozradíme vám, jaké materiály letos frčí, co je pro letošní sezónu passé a jak naložit s moderními trendy v interiéru tak, aby nepůsobily doslova jako „pěst na oko“, prostor zútulnily a přidaly mu na dojmu. Jste zvědaví? Pohodlně se usaďte, právě začínáme!

Matné povrchy hrají prim

V předchozích letech jsme převlékali interiéry do lesklých kovů, jimž vévodil zejména nerez . Ten má však nejlepší léta dávno za sebou a letos ho nahradí matné povrchy, které najdou uplatnění nejen na velkých plochách typu výmaleb, tapet nebo obkladů stěn, ale také na nábytku i doplňcích či ryze praktických prvcích (např. kuchyňská vodovodní baterie, rámy sprchových koutů, topení apod.).

getimage (48)getimage (49)
 

Černá si opět našla cestu do interiérů

Nedávno byly „in“ interiéry vyvedené v černobílém hávu, letos se od bílé upouští a střídá ji tajemná černá. Pokud vám připadá černá příliš depresivní, vyzkoušejte alternativy v podobě černých doplňujících prvků, které mohou vévodit třeba šatním skříním nebo bytovým dekoracím. Černé prvky jsou uhlazené, elegantní, trendy a dají se zkombinovat s kterýmkoliv dalším dekorem. K vidění budou zejména v kuchyních a prádelnách, ale stále častěji i v dalších místnostech domova.

 

Geometrické tvary získávají na oblibě

Rok 2017 patří geometrii ! Alespoň co se bytového nábytku týče. Čtverce, obdélníky, ale i trojúhelníky osvěží minimalistický interiér, který je letos opět v kurzu. Skvělých výsledků dosáhnete s kombinací geometrie a tzv. Urban stylu. Tento styl vychází z potřeb dynamického městského života a charakteristické jsou pro něj přímé linie nábytku a použití stejných barev, ale odlišných materiálů. Díky tomu má pak interiér vyvedený v Urban stylu takovou hloubku.

getimage (50)
 

Méně je někdy více

Náš přehled bytových trendů pro rok 2017 nemůžeme zakončit bez oslavy minimalistických interiérů, o kterých jsme se zmínili už v předchozím odstavci. Dávno pryč jsou doby, kdy byly interiéry zaskládány nábytkem prakticky od podlahy až po strop. Letos jsou v kurzu vzdušné a prosvětlené interiéry s otevřeným prostorem, který dýchá. Takže zapomeňte na neforemné kusy nábytku a raději zvolte jeden dominantní prvek, který podtrhne celkový ráz místnosti.

getimage (51)getimage (52)