Podzimní barevné ladění

Pokud jste se ještě nesmířili s tím, že léto je nenávratně pryč, možná vám následující řádky pomohou. Na podzim vás navnadí jeho krásné barvy. Umí uklidnit, navodit lepší náladu i zahřát…

 

Trendy zemité tóny

Jako každý rok je podzim všemi tvůrci zpodobněný zemitými odstíny barev. A proč tomu tak je? Jsou hřejivé a teplo v tuto domu všichni hodně potřebujeme. Zvykli jsme si na to, že ho máme přes léto dost a nechceme se s ním loučit. Teplé barvy jako hnědá, béžová, khaki nebo pískově žlutá umí navodit pocit harmonie, uklidnit mysl i duši a nastolit doma přívětivou atmosféru. Po náročném dni v práci a po pobytu venku v sychravém počasí vás po příchodu domů obejmou do své hřejivé náruče a přivedou na příjemnější myšlenky.

Abyste vyladit svůj domov do podzimní nálady, nemusíte nutně nakupovat nový nábytek (i když je to škoda), vystačíte si s pár dobře viditelnými doplňky a hlavně textiliemi. Těch v chladném ročním období není nikdy dost. Polštáře, deky a plédy nemusíte po použití schovávat, nechte je pěkně ledabyle povalovat na pohovce a pocit tepla se ihned zintenzivní.

Barevná podzimní klasika

I když se trendy rok co rok obměňují, některé barvy k daným ročním obdobím zkrátka patří. Vínová, tmavě zelená, hořčicová a cihlově červená. Barvy padajícího listí. Všechny jmenované barvy jsou pro podzimní atmosféru jako stvořené. Ale nemusíte se bát, že by vaší domácnosti neslušely i v jiném ročním období. V zimně se krásně skombinují s bílými tóny, na jaře zase se žlutými či zelenými, v létě může být domácí paleta ještě pestrobarevnější.

Co se kombinací s jinými materiály týče, na podzim a v zimě nejlépe vypadají vedle dřeva, ideálně světlých dřevěných dekorů. Protože jsou tyto barvy hodně intenzivní a některé z nich spíše tmavé, je dobré je kombinovat se světlými prvky, které pomohou prosvětlit interiér, jemuž chybí sluneční paprsky vlivem zkracujících se dnů. 

Modrá je pořád dobrá

Není modrá jako modrá, a námořnická modrá je pro interiérové barevné ladění ideální. Ani tmavá, ani moc světlá, taková akorát. Tento krásný a podmanivý modrý odstín byl v minulosti přikládán spíše letním sezónám, ale časy se mění. Možná byste rádi podotkli, že modrá je dobrá vždy a všude, za jakýchkoli podmínek a v jakémkoli období. A máte pravdu. V kombinaci s tmavým dřevem je to téměř dokonalé