3 zásadní otázky, na které narazíte při zařizování dětského pokoje

Vybavování dětského pokojíčku je zábava i velká starost. Během plánování a vybírání vhodného dětského nábytku můžete narazit na spoustu záludností. My si zodpovíme tři zásadní, se kterými se bude muset dřív nebo později popasovat každý rodič.

Růžová princezna nebo modrý rytíř?

Jednou ze zásadních otázek týkajících se zařizování dětského pokoje jsou bezesporu barvy. Pokud vybavujete pokoj pro batole nebo starší dítě novým nábytkem a chcete se „barevně“ více rozšoupnout, rozhodně nedejte jen na vlastní vkus. Ptejte se svých dětí. I když ještě pořádně nemluví, už ví, která barva se jim líbí. To dokážete rozpoznat během her. Jsou barvy, které upřednostňují, a které naopak vynechávají.

Není pravdou, že si každá holčička automaticky zamiluje růžovou a kluk zase modrou. Tyto barvy mohou v pokoji hrát hlavní roli, pokud chcete budovat malé království, ale dopřejte jim i další. Momentálně je hodně trendy zařizovat dětské pokojíčky v neutrálních barvách, laděné do šedé, béžové, nebo černobílé. Je to krásné a moderní, ale…! Děti ke svému rozvoji potřebují barvy, a to už od narození. Barvy jim pomáhají učit se, ovlivňují náladu, smysly, chutě, hru. Tak jim je dopřejte.

12
 

Jak se vypořádat s hromadou hraček v dětském pokoji?

Kdo má doma malé děti, tak moc dobře ví, že udržet v dětském pokoji pořádek je téměř nad lidské možnosti. Ne nadarmo se říká, že uklízet doma s dětmi je stejně efektivní, jako čistit si zuby a jíst při tom čokoládu J Uklizený pokoj je snem každého rodiče. Proto veďte své děti k pořádku už od začátku. A nebojte se, i když se ještě neumí vyjádřit, moc dobře vám rozumí. Nejlépe uděláte, když z uklízení uděláte hru.

Ideální situace nastává, když se do pokoje vejde objemnější skříň nebo komoda s policemi. Ne vždy ale prostor takovému nábytku přeje, proto se často využívá polic a regálů. Do těch umístěte úložné boxy, ideálně v několika barvách. Pro lepší orientaci je můžete s dětmi polepit obrázky nebo pomalovat.

3
 

Dá se malý dětský pokoj nafouknout?

Všichni bychom pro své děti chtěli velký pokojíček, který bude plně funkční, útulný, bezpečný, bude zde místo pro spaní, zábavu, oblékání i studium. Běžná situace ale vypadá jinak a tak se musíme s prostorem doslova poprat. A jak na to nejlépe?

Základním úsporným řešením je patrová postel. Pod lůžkem, není-li tam další matrace, může být místo pro ukládání hraček, šatnu nebo studijní koutek. Záleží jen na vaší fantazii a dalších prostorových možnostech. Patrová postel pro dvě děti neboli palanda je také skvělé řešení uspořádání nábytku v malém pokoji. Důmyslně navržená patrová lůžka mají v bocích skryté úložné prostory, čímž odpadá starost s umístěním šatní skříně.

45