Poprvé do školy! Jak docílit toho, aby se prvňáčci skutečně těšili?

Je to tady. Váš malý drobeček dospěl do věku, kdy si vybírá svou první aktovku a připravuje se na nástup do školy. Některé děti se do školy těší stejně jako na Vánoce, jiné jsou z toho mírně řečeno trochu v rozpacích. Neví, co je čeká, a mají strach. Jak jim nástup do školy co nejvíce zpříjemnit? Začněte v dětském pokoji.

Radost z nového nábytku

Už několik měsíců své malé princezně nebo princátku vysvětlujete, co je to škola, proč musí děti do školy a co se tam bude dít. A ano, pomalu to začíná chápat. Čekali jste projevy nadšení podobně, jako to bylo u dětí vašich přátel? Bohužel, ne vždy jsou děti na nástup do školních lavic tak natěšené. Co s tím? Pomozte mu tento nový fakt přijmout co nejlépe a navnadit ho na hezké zážitky.

Dětem často pomáhá, když se mohou těšit na něco konkrétního, na něco hmotného. Jistě musíte pořídit novou výbavu do dětského pokoje, minimálně pracovní stůl a kvalitní studijní židli. Výběru tohoto nábytku jsme se už v minulosti podrobně věnovali a potřebujete-li radu jak vybírat, najdete vše zde: Jak zařídit pokojíček pro prvňáčka nebo Hurá do školy! Jak vybírat dětskou pracovní židli.

1 2

Studijní koutek jako dětský projekt

Vyhraďte si na výběr a nákup nového nábytku speciální čas spolu s budoucím prvňáčkem a vezměte ho sebou na nákupy. Pokud předem víte, že odpoledne v obchodním domě ho moc nenadchne, zasedněte spolu k počítači a ukažte mu nabídku našeho e-shopu. Samozřejmě si ji předem připravte a eliminujte výběr na několik vámi vybraných modelů.

Nechte dítě, ať si svůj nový stůl a židličku vybere samo. Pocit ze samostatného nákupu a ta svoboda a zodpovědnost zároveň jistě vzbudí v malé dětské dušičce nadšení. Během nákupu mu vysvětlujte, proč musí být pracovní stolek takový a makový, proč by měla židlička umět tohle a tamto, a proč je to všechno tak důležité. Vzbudíte v něm silnější zájem.

3

Je to tady, vybalujeme nový nábytek

Vaše zásilka dorazila a společnými silami můžete nový studijní nábytek sestavit. Vše s malým studentem pořádně otestujte a nechte ho si svůj nový pracovní koutek doladit potřebnými maličkostmi. Udělejte mu seznam věcí, které by na stole neměly chybět… Zápisník, kalendář, pastelky, tužky… Fantazii se meze nekladou. Budoucí prvňáček se bude díky takovému úkolu cítit skutečně důležitě.

A malý bonus na konec. Pokud chcete její nebo jeho těšení se do školy vyšponovat na maximum, oznamte svému drobečkovi, že svůj nový stůl a židličku nesmí až do prvního školního dne používat. Jistě bude následovat otázka „Proč?“ Odpověď už je na vás, jistě vás něco barvitého napadne. A to se pak budete divit, jak začne odpočítávat zbývající dny do konce prázdnin.

4 5