Čalouněná lůžka: trend, který si získal celý svět!

Co bylo v módě před lety se za čas opět vrátí. Celočalouněná lůžka zažívají svůj velký comeback stejně jako kalhoty do zvonu nebo mokasíny. Jejich design je však rozmanitější. Celý svět znovuobjevuje jejich krásu a nesporné výhody. A zamilujete si je i vy!

Čalouněná lůžka umí víc

Nejdříve si pro upřesnění shrňme, co jsou čalouněné postele. Jedná se o lůžka, jejichž povrch je ze všech stran (po celém obvodu) potažený látkou nebo kůží, včetně čela postele. Vedle toho najdete na trhu také tzv. poloviční verzi, tedy lůžka, u kterých je měkkým polstrem dekorované pouze čelo.

Čalouněné lůžko představuje spoustu výhod. Kromě nadčasového a moderního designu, který se dokáže přizpůsobit měnícím se trendům, je to také jejich schopnost vnést do jinak nepříliš zabydlené ložnice notnou dávku pohodlí a harmonie. Stejně jako obývací pokoj zabydlíte novou pohovkou, čalouněná postel umí stejná kouzla. Na rozdíl od dřevěných nebo kovových konstrukcí dokáže vyvolat dojem harmonického domova ihned po rozbalení.

1_2odysea
 

Vysoké a měkké čelo

Vysoké čelo postele nabízí hned několik benefitů. Prvním z nich je pocit bezpečí. Čelo imituje zeď, a pokud postel nemůžete nebo nechcete přirazit ke zdi, nemusíte se vzdávat bezpečné opory. Odtud vyplývá, že postele s vysokým čelem se skvěle vyjímají ve volném prostoru. Čelo také brání průvanu. Proudící vzduch kolem hlavy není z hlediska kvalitního spánku i Feng Shui nijak prospěšný.

Když opomeneme čelo jako funkční bariéru, naskýtá se další ocenitelná funkce, a sice opora. Pokud si v posteli rádi čtete nebo sledujete televizi, vysoké čelo vám bude simulovat opěradlo. Měkce čalouněné čelo dodá vašemu lenošení teprve ten pravý požitek.

3_2
 

Čalounění vyžaduje péči

Stejně jako dřevěný či kovový nábytek, mají i čalouněné postele pár nevýhod. Záleží na situaci a úhlu pohledu. Jednou z nich může pro někoho být údržba. Pokud nehledáte kožené čalounění nebo potah z eko kůže, který lze snadno otřít vlhkým hadříkem, je potřeba čalounění čistit od prachu speciální hubící na vysavači. A pokud máte doma malé děti, které by jej mohly zašpinit, hrozí další čisticí manévry.

Při výběru postele také věnujte pozornost typu konstrukce, lépe řečeno způsobu ukotvení matrace. U starších typů čalouněných postelí je matrace součástí celku a pevně ukotvená k čalounění. Po čase je tedy obtížné (nebo zcela nemožné) ji vyměnit. Naštěstí se na trhu objevily už moderní lůžka (která naleznete v naší nabídce), kde je matrace zcela volně vložená a sami si tedy můžete vybrat její tuhost a materiál.

4_25_1