Jak to zařídit, aby v ložnici nebyla nuda?

Může se zdát, že zařídit ložnici je na vybavení domácnosti to nejjednodušší. Stačí jen postel a nějaký úložný prostor. Budete-li při výběru své nové ložnice uvažovat takto, zařídíte sice funkční pokoj, ovšem bez kousku osobitosti. Pokud je vaším snem stylová ložnice s trochou nápaditosti a originality, máme pro vás pár dobrých tipů.

Posviťme si na lůžko

Ústředním bodem každé ložnice je manželské lůžko. Je nepřehlédnutelné, často umístěné ve středu místnosti. Chcete-li okamžitě po vstupu zaujmout (ať už sebe nebo případnou noční návštěvu), pořiďte si postel, jejíž vzhled dokáže rozpoutat vášnivou debatu. Takovým kouskem může být stylové lůžko s LED podsvícením. Světelný efekt je patrný i za bílého dne a doslova vás zve dál…

LED svítidla designéři aplikují také na čela postelí, kde se skvěle vyjímají a po setmění v ložnici rozehrají úžasnou hru světel. LED pásy v růžové, modré či fialové barvě pomohou nastolit žhavou atmosféru pro dlouhý večer strávený jen ve dvou…

Světelné prvky na posteli mají také praktickou vlastnost – v noci fungují jako naváděcí osvětlení při vašich toulkách po bytě, aniž by vašeho partnera rušily.

getimagepublicdoc-383525727_-1_-1_124818
 

Měkký a vysoký design

Méně nápadné než svítící lůžka, ovšem srovnatelně originální a stylové, jsou postele čalouněné, především ty s mocným vysokým čelem. Celočalouněné postele, nebo jen čalouněná čela postelí se opět navrátila do módy, ale v moderním pojetí. Nečekejte v nabídce nic zastaralého. Design těchto lůžek vzniká pod rukama zkušených návrhářů, kteří znají potřeby a tužby moderního člověka...

Vzhled celočalouněných lůžek je natolik zajímavý, že není potřeba sahat po výrazných barvách. Tlumené a neutrální tóny bílé, šedé, béžové a černé vám v tomto ohledu udělají skvělou službu. Barva nábytku tak zůstane upozaděna a do popředí se dostane postel jako zajímavý celek.

getimage (1)
 

Šatní skříň nepaří do kouta

Další dominantou pokoje a také designově zajímavým kusem nábytku může být velká šatní skříň. Pořizuje-li se najednou nové vybavení do ložnice, obvykle se hledá mezi ložnicovými sestavami. Je to  rychlé a praktické – vše v jednom balíčku, krásně sladěné ve stejném dekoru. Ale pro někoho může být ono ladění právě tím nudným prvkem. Chcete-li své ložnici dodat trochu originality a kousku ze sebe sama, vybírejte jednotlivé díly nábytku zvlášť. Vše nemusí dokonale ladit, naopak. Dodáte tak pokoji jistou dynamičnost.

U volby šatní skříně máte volnou ruku. Skvělou službu z hlediska zajímavosti udělají velké zrcadlové plochy na posuvných dveřích, ve kterých se bude odrážet celá místnost. Někdo však v ložnici zrcadla nesnese, zde je nasnadě vybírat z dekorů z hlediska barevnosti, případně povrchového reliéfu, který umí také zaujmout.

getimage (2)publicdoc-aruba-250_-1_-1_128988