Jak zařídit ložnici, aby se vám dobře spalo?

Ložnice je místo, kde čerpáte energii, odpočíváte a nabíráte síly do nového dne. Průměrný člověk spí 6 – 8 hodin denně, to je třetina času stráveného v ložnici. Proto byste se zde měli cítit dobře. Poradíme vám, jak ji ideálně zařídit.

Kde by vůbec ložnice měla být?

Základem všeho je umístění pokoje co nejdále od vchodových dveří, protože během spánku se člověk cítí nejzranitelnější. Čím dále od vstupu do bytu / domu budete spát, tím bezpečněji se budete cítit.

Důležité je i umístění ložnice z pohledu světových stran. Samozřejmě ne vždy je dispozice bytu navržena tak, abyste si mohli vybírat, ale pokud to jen trochu jde, volte sever. Orientace na severní stranu vám dodá nejklidnější spánek. Jižní strana, stejně jako ta východní, bude místnost naplňovat energií v podobě slunečních paprsků. Pokud nejste ranní ptáče, budou vás ráno rušit a večer vám přítomná energie možná ztíží usínání. Západ je ideální pro lidi, kteří nemusí časně vstávat, energie je zde mírná.

getimage (19)getimage (20)
 

Nepodceňujte rozložení nábytku

Základem úspěchu, tedy harmonie a klidu v ložnici, je správné postavení postele. Pelest lůžka by vždy měla být umístěna u stěny. To vám dodá pocit ochrany a opory. Když postavíte postel pod okna nebo pelestí směrem ke dveřím, můžete pociťovat špatné spaní, časté buzení a celkový noční neklid. Ráno se budete probouzet unavení a bez energie. Pokud ovšem nemáte na výběr a postel musí stát pod oknem, vybírejte lůžko s vysokým čelem, které vám aspoň částečně zajistí oporu.

Z hlediska umístění se také nedoporučuje, aby postel stále v přímce mezi vstupem do ložnice a oknem, tedy v proudu energie ze dveří do okna. Opět pokud to jinak nejde, postavte do této trasy, mezi okna a postel, nebo mezi dveře a postel nějakou malou clonu – může to být paraván, stolička, taburet…

getimage (21)

Harmonii podpoří barvy, materiál nábytku i doplňky

Barvy ovlivňují náš život a osobní energii od rána do večera. Je jasné, že energické barvy jako oranžová nebo rudá se do ložnice nehodí. Ideální jsou neutrální tlumené barvy a tmavší jako modrá nebo černá, které podle feng shui vyvolávají pocit klidné vody. Chcete-li však v podvečer trochu podpořit sexuální energii, vyzdobte ložnici doplňky v energických barvách – drobné předměty v červené či růžové zaručeně pomohou.

Z hlediska materiálu, který je vhodný pro nábytek do ložnice je to jisto jistě dřevo. Barva surového dřeva bez barevných nátěrů je pro klid v místnosti ideální. Vedle toho se také hodí bílý matný lak. Zapomeňte na chladný kov, který zbytečně naruší rovnováhu místnosti.

Ložnice není jen místo pro spánek, ale také pro partnerský vztah. Vaše pouto můžete nenásilně zpevnit volbou správných doplňků, respektive jejich počtem. Stejně jako vy s partnerem tvoříte pár, vyzdobte svou ložnici párem obrazů, květin, nočních stolků, duem váziček a jiných dekorací.

 

getimage (22)getimage (23)