Budoár aneb Koutek jen pro ženy. Jaký nábytek by zde neměl chybět?

Každá žena sní o místě, které bude mít jen a jen pro sebe. Místo, kde bude obklopena krásnými věcmi, kde ji nikdo nebude rušit a kde se bude moci zkrášlovat i relaxovat. Dámský budoár by měl být povinnou výbavou každé domácnosti…

Toaletka opět na výsluní

Klasické toaletní stolky neboli toaletky na čas vymizely z nabídky, ale jak už to s dobrými věcmi bývá, zase se vrátily. Návrháři a designéři si uvědomili (možná díky svým partnerkám a manželkám), že toaletka je potřebný kus nábytku. Je to v podstatě pracovní stůl pro ženy. Kus nábytku, který není pro chlapy, a ženy ho milují. Místo, kde se s nikým nemusí přetlačovat a bojovat o každou vteřinu na víc, jak to bývá u okupování společné koupelny.

Dámy, najdete-li ve své ložnici malé místečko navíc, ihned jej zaberte pro svou novou toaletku, i kdybyste měli obětovat oblíbenou letitou palmu. Zastaralé přezdobené a vyřezávané stolečky se zrcadlem a zásuvkami nově nahradily moderní minimalistické kousky, které svým nadčasovým designem zapadnou do každé ložnice. A pokud se váš vkus přeci jen ubírá tradičněji, i pro vás se toaletka najde - s tepaným kovovým zdobením, malovanou výzdobou či komplikovanými vyřezávanými motivy.

publicdoc-1-47_-1_-1_430337publicdoc-2-45_-1_-1_558976
 

Vymazlená křesílka

Práce u toaletního stolku může být leckdy náročnější na čas, proto je nutné si zajistit maximální pohodlí. Vaším každodenním společníkem se stane pohodlné křesílko, případně stolička, které bude ladit s toaletkou a zároveň dokonale vystihne vaši osobnost.

Sedací nábytek v dámském budoáru nemusí nutně korespondovat s veškerým vybavením vaší domácnosti. Vyberete si křesílko, které si na první pohled zamilujete. Křeslo, které vás osloví jak barevně, tak tvarově a materiálově. Křesílko, které bude na první pohled ryze dámské, tzn. s ženskými oblými tvary, nebo naopak štíhlé a stylové.

publicdoc-3-45_-1_-1_87820
 

Nezbytné doplňky

I tento malý koutek si zaslouží krásné a zároveň praktické doplňky. Vyjmenujme si ty, které do zkrášlovacího budoáru zkrátka patří. Na první příčku zařadíme paraván. Někde poslouží jen jako netradiční dekorace, jinde skutečně zaujme pozici ochránce a skryje přípravnu před zraky ostatních členů domácnosti.

Za paravánem stojí němý sluha. Pro muže obyčejný věšák na odhazování svršků, pro ženy šikovný pomocník pro halenky a sukně z mačkavých tkanin, případně praktická figurína na sestavování každodenního outfitu.

Žebříček tří nejužitečnějších doplňků uzavírají dekorativní truhlice, do kterých lze ukládat módní doplňky jako šátky, šály, čepice, klobouky, ale také šperky, bižuterii, kosmetiku nebo sbírku parfémů. Tak do toho dámy, nebojte se toho!

publicdoc-4-39_-1_-1_53360publicdoc-5-37_-1_-1_189989