Populární retro styl ve vaší ložnici. Jak na to?

Stále oblíbenější retro se pomalu vkrádá do našich domácností. Moderní nábytek se tímto stylem nechává inspirovat a do nabídky se dostávají originální pestrobarevné kousky se zajímavým tvarovým zpracováním, elegancí i hravostí. Proto zahoďte zábrany a vpusťte retro i do své ložnice. Poradíme vám, jak na to.

Proč je retro nábytek tak oblíbený?

Retro styl je v posledních letech hodně populární. Prvky z let šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých se objevují v módě i bydlení. A proč je retro tak oblíbené, když se jedná o období, do kterého už bychom se nechtěli vrátit? Je totiž plné barev a optimismu.

Pro retro styl jsou typické výrazné barvy, nejčastěji oranžová, žlutá, zelená i modrá. Tuto pestrobarevnou paletu doplňují výrazné geometrické vzory na textiliích, nebo květinové motivy, které celou kompozici příjemně zjemňují.

publicdoc-4-69_-1_-1_150023getimage (22)_1

Typické retro prvky v ložnici

Chcete interiér ladit do stylu retro, nemusíte nutně vymetat vetešnictví a shánět starý dobový nábytek. Skvělou službu vám udělá i ten nový, moderní, v typických barvách se sympatickými oblými tvary. Obvykle se tímto stylem necháváme inspirovat při zařizování ústřední místnosti celé domácnosti, tedy při plánování obývacího pokoje. Ale retro může být i v ložnici a fandí mu i současné trendy.

Tím nejnápadnějším trendem jsou čalouněná lůžka s vysokým čelem. Díky látkovému čalounění můžete do ložnice vpustit tolik potřebné barvy. Trendy zdobení v podobě diamantového vzoru s nápadnými knoflíky zdůrazní váš záměr. Pak už jen stačí pár nápadných barevných doplňků v podobě fotorámečků, keramických váz či figurek a moderní ložnice v retro stylu je na světě.

getimage (23)_1

Moderní retro nábytek

Vytyčeného cíle, tedy retro ložnice, se dosahuje lépe, když začínáte úplně od základu. Ale co když už máte ložnici plně vybavenou a toužíte po změně bez větší investice do celého vybavení? Jednoduše, oživte ji jen několika novými kousky a vydat se můžete dvěma směry.

Tím prvním je výměna jednoho velkého kusu nábytku. V ložnici je to samozřejmě postel, která je nosným prvkem daného stylu. Nechcete-li investovat do nového manželského lůžka, pořiďte si do ložnice (pokud vám to prostor dovolí) menší křeslo. Uvidíte, že uplatnění jistě najde a jeho přítomnost si brzy zamilujete. A takové žluté nebo zelené křeslo v retro stylu dokáže změnit celkový dojem z místnosti k nepoznání.

Stejně dobře jako postel nebo křeslo poslouží i menší kousky nábytku. To je ten druhý směr. Nová komoda s barevnými dvířky, otevřené police, zrcadla či noční stolky, to vše pomůže vdechnout vaší ložnici stylový staronový nádech.

publicdoc-4-41_-1_-1_91661getimage (24)_1