Nechte si opticky zvětšit prostor ložnice díky netradičním zrcadlům šatní skříně

Víte, že první zrcadla jste mohli najít už ve starobylých egyptských pyramidách? Jejich úkol byl jasný – přivádět do honosných hrobek faraonů co nejvíce denního světla. Až mnohem později v nich začali lidé hodnotit svůj zevnějšek. Dnes se ovšem opět vracíme k jejich prapůvodní funkci a v hojné míře je umisťujeme do interiérů, které potřebujeme opticky zvětšit a přinést do nich trochu toho denního světla. Co má společného světlo, zrcadlo, prostor a šatní skříň v ložnici?

Dřevo, obloukovité vzory a zrcadlo hrají prim 

Hned první skříni dominuje oblíbený dřevěný dekor, ale i netradiční pojetí zaoblených tvarů, které u klasických šatních skříní příliš neshledáváme. Černé vlnovky, do nichž je velmi nenásilně vetkána jedna silnější zrcadlová, působí velmi elegantně a vizuálně přitažlivě. Skříň se hodí zejména do propojených předsíní nebo do místností vymalovaných světlou barvou.

Symetrická kráska

Milujete symetrické tvary a naopak se vyhýbáte obloukům, protože vám k obdélníkovým či čtvercovým skříním jednoduše nesedí? Pak se vám zaručeně zalíbí takhle kráska, kterou pořídíte v moderním černo-bílém provedení, jež je v současné době velmi populární. Symetrická zrcadlová výplň, uprostřed rozdělená na 4 části, jistě nadchne milovníky netradičních designových kombinací. Skvěle se hodí například do ložnice a místností, kde slunce svítí jen sporadicky.

getimage (24)getimage (25)

Symbol dokonalosti a harmonie

Symbol Jin a Jang symbolizuje temnotu, světlo a jejich vzájemnou symbiózu stejně dobře, jako tato vkusná skříň, kterou si prostě zamilujete. Černo-šedá kombinace a zrcadlová polovina čínského znaku naplní příjemnou atmosférou ložnici i šatnu. Nutno podotknout, že v tomto případě jde o opravdu unikátní designový kousek, který bude v místnosti působit silně dominantně. Skříň je navíc v horní části vybavena LED osvětlením.

Oblé hrany podruhé 

Pokud jste neměli zakulacených tvarů dost, pak připojíme ještě tuhle netradiční skříň, jejíž převážnou část tvoří především zrcadlová výplň. Nabízí dostatek prostoru pro hodnocení vaší vizuální přitažlivosti a díky LED osvětlení v horní části a správnému umístění v místnosti (ideálně naproti okna) přináší do interiéru také maximum denního světla.

getimage (26)

Závěrečná třešnička na dortu

Závěr tohoto článku bude patřit rozložité krásce, jejíž tvary vás utvrdí v tom, že na velikosti doopravdy záleží! Velkolepá zrcadlová skříň, která nabízí maximum úložného prostoru, se stane dominantou ložnice, šatny nebo dětského pokoje. Místnost opticky zvětší a prosvětlí díky několika obřím zrcadlům, jež jsou její součástí. Bílá barva skříně je opět pro menší interiéry doslova jako stvořená.

Podpořte sílu zrcadel…zrcadly!

Z výše uvedeného vyplývá, že zrcadlo není potřeba věšet pouze na zeď. Může být součástí také vaší skříně, nebo i stolu či nábytku do obývacího pokoje. Abyste prostor ještě více opticky zvětšili a dodali mu na útulnosti, zaměřte se třeba na mozaiky vyrobené z barevných zrcadlových sklíček nebo další netradiční zrcadlové doplňky. Uvidíte, že takové zrcadlo rozhodně nepatří pouze do koupelny.

 

getimage (27)