Kouzlíme se zrcadly ve skříni: 5 tipů, jak s nimi pracovat v interiéru

„ Řekni mi zrcadlo, kdo je na světě i v zemi zdejší, kdo je tady nejkrásnější ?“ Takovým dotazem častovala zlá královna den co den, noc co noc, své kouzelné zrcadlo, v němž se jednoho dne zjevila spanilá Sněhurka. Předpokládáme, že vy doma takové zrcadlo (díkybohu) nemáte. Věděli jste ale, že s ním můžeme i přesto v interiéru čarovat? Máme pro vás rovnou 5 tipů, jak jeho kouzel využít.

Tip č. 1: Zrcadlové bludiště zvětší interiér

Tísníte se v ložnici nebo koupelně? Vyzkoušejte starý známý trik a místnost opticky zvětšete. Stačí naproti sobě umístit dvě stejná nebo tvarově rozdílná zrcadla , či šatní skříně se zrcadlem přes celou plochu dveří, čímž vytvoříte tzv. zrcadlové bludiště. Díky tomuto jednoduchému triku vznikne iluze nekonečného prostoru. Jen dávejte pozor, aby se vám z ní nezamotala hlava.

 

Tip č. 2: Vsaďte na vertikální zrcadlo

Vybíráte novou skříň do ložnice nebo šatny, kde bojujete s každým centimetrem volného místa? Aby místnost nepůsobilapříliš stísněně, vyberte takovou skříň, jejíž součástí je úzké vertikální zrcadlo. To totiž místnost opticky rozšíří a přidá jí pár metrů na výšku.

 

Tip č. 3: Zrcadlo jako zdroj světla

Bojujete s tmavým interiérem orientovaným na nešťastnou světovou stranu, kam slunce během dne prakticky vůbec nezavítá? I v takovém případě mohou pomoci zrcadla! Stačí do místnosti umístitvětší světelný zdroj, naproti kterému postavíte třeba skříň s rafinovaným zrcadlem, jež bude světlo odrážet. Malá optická iluze a trocha fyziky dokážou zázraky!

getimage (59)getimage (60)
 

Tip č. 4: Vsaďte na zrcadlení barev

V interiéru můžete kromě zrcadel kouzlit také s barvami. Aby byl efekt dokonalý, zvolte dvě různé barvy a vhodné zrcadlo. Jedna z barev by měla být bledší a druhá podobného odstínu, ale výrazně tmavší (kupříkladu tón v tónu). Při malování stačí natřít tři stěny světlou barvou a čtvrtou stěnu barvou tmavou. Zrcadlo následně usaďte ke stěně vymalované tmavou barvou. Pokoj opticky zvětšíte a použité barvy budou v kombinaci vlastního odrazu v zrcadle daleko intenzivnější.

 

Tip č. 5: Pár metrů navíc

Místnost opticky zvětšíte, pokud do ní umístíte velké zrcadlo. V tomto případě dosáhnete skvělého efektu s použitím zrcadla na skříni. Abyste ale stále nemuseli běhat s prachovkou, sprejem a hadříkem v ruce, stačí, když budou zrcadlem opatřeny pouze vnitřní dveře skříní. Jednoduše tak znásobíte hloubku prostoru a přidáte mu na velkorysosti.

getimage (61)
 

Co o zrcadlech v interiéru říká Feng Shui?

Čínské učení o harmonii se kromě jiného samozřejmě zabývá takéumístěním zrcadel v interiéru. Pokud umístíte zrcadlo naproti jídelního stolu, podle zásad Feng Shui by vám mělo toto rozhodnutí přinést bohatství a hojnost. Zrcadla v koupelně přináší do místnosti vodní živel a novou energii. V ložnici ale se zrcadly opatrně. Při jejich rozvržení dbejte na to, ať se v zrcadle z postele nevidíte a také, ať není zrcadlo umístěno naproti dveřím.

getimage (62)getimage (63)