Miláček celé rodiny aneb Boj o křeslo

Křeslo není jen obyčejný kus nábytku. Je to nepostradatelný domácí společník. Je to člen rodiny. Je to solitér, který dává tušit, jaká jste osobnost. Křeslo zkrátka musíte mít!

Křeslo, věrný společník

Křeslo je v mnoha domácnostech naprostou samozřejmostí. S novými módními trendy a především s nástupem minimalismu se z „mladších“ domácností začínají křesla vytrácet. Přitom je to hrozná škoda, obzvlášť na podzim a v zimě. Představte si situaci, kdy přijdete z práce domů, unavení a prochladlí. Uvaříte si šálek kávy nebo čaje do svého oblíbeného hrnku a uvelebíte se v křesle, nohy hodíte na podnožku, opřete se a zachumláte do hřejivé deky… No není to idylka? A ta správná relaxace s knihou nebo u televize může začít.

Samozřejmě můžete namítnout, že stejně se dá odpočívat i na pohovce. Ale to si dovolíme vyvrátit. Ve správně zvoleném křesle se usadíte vždy pohodlně. Záda budou mít pevnou oporu, včetně krční páteře a hlavy, to vám každá pohovka nezajistí. Nesmí chybět područky, a pokud je přítomen ještě polohovací mechanismus, je o vaše pohodlí maximálně postaráno.

getimage (66)getimage (67)
 

Jak vybírat ideální křeslo

Důležité je vybírat křeslo důkladně. V ideálním případě si křeslo vyzkoušejte. Každému bude vyhovovat něco jiného. Záleží na typu postavy, především výšce člověka. Pokud si budete objednávat křeslo z internetového obchodu, sledujte uvedené parametry. Doma si ji pak na nečisto přeneste – porovnejtenapř. s výškou a šířkou sedací soupravy, jídelní či pracovní židle. Odtud jistě následně odvodíte, jaký druh a velikost křesla vám bude nejvíce vyhovovat.

Rozměry samozřejmě nejsou to jediné, co je nutné při výběru sledovat. Podstatnou roli hraje také materiál, ze kterého je křeslo vyrobeno a potahová látka s výplní. Ta udává výslednou tvrdost/měkkost. Chcete-li nový kousek nábytku sladit se stávajícím vybavením, je výběr snadný. Zajímavější je však křeslo jako solitér, jedinečný kousek, který rádoby vybočuje z konceptu místnosti a poutá na sebe pozornost.

publicdoc-3-70_-1_-1_31905
 

Křesla v barvě

Toužíte-li po zajímavém solitéru v podobě pohodlného křesla, zaměřte se na modely s textilním čalouněním. Zde je nabídka barev a vzorů téměř neomezená. Vedle neutrálně laděné sedací soupravy se bude skvěle vyjímat jednobarevný kousek s výrazným potahem. Hořčicová žlutá, petrolejová nebo smaragdově zelená doma navodí příjemnou harmonickou atmosféru.

Fandíte-li spíše vzorům, jistě si zamilujete trendy patchwork. Tento vzor se bude držet na výsluní asi navěky, je decentní, nijak neprovokuje a zároveň se vyčleňuje od všech ostatních.

Tak jaké křeslo to bude, kožené přírodní, výrazně barevné nebo vzorované?

publicdoc-4-63_-1_-1_110751getimage (68)