Potřebuji křeslo: Ale jaké to bude?

Křeslo jako solitérní prvek obývacího pokoje se vrací na scénu. Pokud jste i vy dospěli do fáze „potřebuji křeslo“, máte před sebou nelehký úkol – jaké křeslo vybrat? Ukážeme si, co se vlastně nabízí.

 

Pohodlný ušák

Ušák, populární křeslo z dob našich babiček je zpět a v mnohem krásnější a modernější podobě. Jeho hlavním vizuálním prvkem jsou bočnice ve výšce hlavy, tzv. uši. Jeho hlavním úkolem je zajistit vám pohodlí a poskytnout oporu na správných místech při čtení knihy nebo sledování televize.

 

Retro křesla

Pod tímto pojmem si nepředstavujte nic starého a opotřebovaného. Jedná se o moderní křesla inspirovaná zlatými časy designu. V této kategorii naleznete krásné a stylové kousky všech barev a tvarů, ovšem v souladu se současnými trendy a požadavky. Křeslo v retro stylu bude ozdobou obývacího pokoje, ale skvěle se bude vyjímat také ve vstupní hale, pracovně nebo v jídelně.

 

Houpačky

Kdo by aspoň jednou v životě netoužil po tom usadit se pohodlně do houpacího křesla před zapáleným krbem na horské chatě a vychutnávat si voňavý svařák… Tato vize idylky může být realitou. Moderní houpací křesla mají subtilnější konstrukci a díky nadčasovému designu zapadnou do současného panelákového obýváku i rodinné vily.

Závěsná křesla

Zůstaneme-li u houpání, posuneme se o úroveň výše k závěsným křeslům. Tento moderní typ sedacího a zároveň relaxačního nábytku funguje především po vizuální stránce. Jeho přítomnost dodává interiéru bohémský nadhled.

Relax!

Další kategorií jsou tzv. relaxační křesla. Křesla, která vám předně mají zajistit pohodlí. Mohou být pevná nebo polohovací, abyste si sami nastavili optimální sklon opěrky zad a nohou. Polohování jednotlivých částí může být manuální nebo elektrické. Luxusní modely jsou pak vybaveny masážním systémem, který vás vystřelí na vrchol blaha.