Vybíráte křeslo do pracovny? Máme pro vás 7 reprezentativních kousků

Při sezení dochází k neustálému stlačování meziobratlových plotének, na něž je vyvíjen zhruba o 50% větší tlak, než ve stoje. Bylo by proto bláhové ignorovat skutečnost, že sezení není pro naše tělo ani trochu přirozené. Bohužel řada z nás má sedavé zaměstnání a na kancelářské židli tráví 8 i 12 hodin denně.

Abychom minimalizovali alespoň některá rizika (třeba syndrom RSI neboli poškození z opakovaného namáhání), jež jsou se sedavým zaměstnáním spojena, je dobré se na výběr vhodného kancelářského křesla či židle do pracovny důkladně zaměřit. Co když ale toužíte po ergonomicky tvarovaném křesle, které ale bude zároveň dominantou pracovny? Našli jsme pro vás 7 reprezentativních kousků!

Futurismus vládne současnosti

Asi před třemi lety se v Kanadě začalo prodávat speciální futuristické křeslo, které nadchlo obzvlášť počítačové nadšence. Připojit k němu totiž mohli až tři samostatné a extrémně výkonné počítače. Pokud jste měli volných 120 000 korun, mohlo být vaše.

Že tolik finančních prostředků do křesla investovat v žádném případě nechcete? Přesto toužíte po dokonale futuristickém společníkovi, který (doslova) posadí vaše návštěvy na zadek? Nechte se inspirovat šedou a žlutou variací.

getimage (43)getimage (44)
 

Když na dřevo nedáte dopustit

Milujete dřevo v jakékoli podobě? Obklopujete se jím všude, kde je to jenom trochu možné? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Bytoví designéři vyslyšeli vaše prosby a přichází s modely křesel, kterým dominují přírodní dřevěné prvky.

Mezi nejoblíbenější patří jistojistě masivní dřevo, které vyniká svou krásou, ale při správné péči i dlouhou životností. Mezi další výhody patří také jeho originální vzezření. V zásadě totiž nenajdete dva kusy nábytku s prvky z masivního dřeva, které by byly zcela totožné. Ostatně, přesvědčte se o tom sami.

 

Je libo čalouněná retro křesla?

Milujeme retro! Máte to stejně? Pak vás jistě potěší, že se retro kousky stávají opět součástí našich domácností. A pracovny nejsou výjimkou. Čalouněná retro křesla působí elegantním dojmem. Je však potřeba vědět, jak o ně správně pečovat. Také čalounění, stejně jako kterýkoli jiný materiál, totiž postupně nahlodává zub času.

Aby vám křeslo vydrželo pokud možno co nejdéle, nepoužívejte na jeho čištění chemikálie, vysavač s vysokým výkonem a už vůbec jej nečistěte drsným hadříkem nebo snad kartáčem. Jedině tak může vaši pracovnu zkrášlovat po mnoho dlouhých let. 

getimage (45)
 

Když je odpočinek prioritou

Naši krasojízdu zakončíme opravdovým skvostem. Kdo by nestál o to se po práci pořádnou natáhnout. A proč se zvedat ze židle a přemisťovat do jiného pokoje, když se stačí v křesle jednoduše zapřít a vysunout podnožík? Odpočinek na sebe nenechá dlouho čekat.  

getimage (46)getimage (47)