3 klíčové prvky dokonalé zahrady: nábytek, doplňky pro děti a voda

První hřejivé sluneční paprsky vyhnaly všechny majitele zahrad na čerstvý vzduch a připravily jim spoustu práce. Celkový úklid a nákup (nebo vybalení) zahradního nábytku máme za sebou. My vám teď představíme pár věcí, bez kterých si léto užijete ještě víc!

Nábytek pro maximální pohodlí

Do základní výbavy každého majitele malé či větší zahrady patří venkovní nábytek. Stoly, židle a lavice jsou samozřejmostí. Ale co když chcete zkrátka jen lenošit a relaxovat? Potřebujete lehátko! Někdo si vystačí s plátěnou skládací klasickou, ovšem s polohovatelným modelem s područkami, stolečkem a měkoučkým polstrováním to bude jiné kafe.

Stejně jako u nábytku i zde máte na výběr mezi kovovými či plastovými kousky, nebo lehátky z odolného dřeva. Modely z umělého ratanu zase představují luxusní verzi odpočinkového zahradního nábytku odolávajícího všem povětrnostním vlivům. A po sezóně se klidně uplatní v zimní zahradě nebo na kryté terase.

lehatko-barcelona-hnedepublicdoc-2-40_-1_-1_59666
 

Houpačky pro děti i dospěláky

Pro ty nejmenší i pro starší milovníky houpání je báječným doplňkem zahrady houpačka, případně houpací síť. Výběr lze uzpůsobit stylu zahrady, také jejímu rozměru a v neposlední řadě také poštu uživatelů.

Pro soukromé lenošení, kdy není místa nazbyt, je v nabídce široký výběr houpacích závěsných křesel. Tento kus nábytku má velkou výhodu v tom, že jej po sezóně můžete klidně umístit přímo do obývacího pokoje, nebo kamkoli jinam v domě, kde chcete v klidu relaxovat. Více osob najednou pojmou houpačky na bytelné konstrukci, tzv. houpací lavice, vybavené praktickou střešní clonou proti slunci a měkkými sedáky.

Nezapomeňme na již zmíněné houpací sítě. Nemáte-li na zahradě statné stromy pro jejich zavěšení, poohlédněte se po sítích s nosnou konstrukcí, kterou lze snadno složit a přesouvat podle libosti z místa na místo.

publicdoc-3-40_-1_-1_58504
 

Blahodárné sprchy

V horkých letních dnech se člověk potřebuje někde osvěžit. S bazénem máte jisto jistě vyhráno, ale občas se hodí jen rychlé osvěžení bez nutnosti plavání. V takovém případě skvěle poslouží zahradní sprcha. Naším tipem je však praktická solární sprcha, která vás bude zásobovat i teplou vodou, což se třeba k večeru bude jistě hodit.

V nabídce naleznete jak základní modely s jednou sprchovou hlavicí, tak luxusnější sprchy vybavené např. praktickým kohoutkem na nohy, který oceníte před vstupem do bazénu. Dále se zahradní sprchy člení podle způsobu zásobování vodou. Jednodušší modely jsou vybavené různě objemnými zásobníky vody, pokročilejší sprchy lze připojit na vodovodní řád. Ať tak či onak, sprchu na zahradě si zamilujete. Tak krásné léto :-)

solarni-sprcha-happy-go-cerna-23-l-3solarni-sprcha-s-oplachem-nohou-spring-3