Sejdeme se v létě všichni u jednoho grilu?

Možností typů, barev a druhů grilovacího náčiní je bezpočet. Výhodné je ovšem mít základní výbavu po ruce při každé příležitosti, i pro neplánované chvíle a neočekávané okamžiky. Momentálně přeje počasí zejména zahradnímu grilování.

Velký party gril patří mezi nejoblíbenější, ale z nabídky lze vybírat i plynové grily nebo elektrické grily. Nejlépe se využívá univerzální grilovací typ například HAPPY GREEN Gril WOOD II. o hmotnosti 5 kg, kterým lze vhodně manipulovat a popojíždět za hosty na garden party.

Podstatou skvělého grilování je kvalitní gril, stejně jako kvalitní suroviny. Nepodcenit přípravu s dalším grilovacím náčiním též pomůže ke šťavnatějším zážitkům. Dokonalá pestrost barev osvěží a oživí každou zahradní party nebo letní akci. Přenosné grily si s sebou občas nosí i vášniví rybáři, kteří mají kdejakou barvu na háčku. Pochutnají si jak milovníci ryb, tak obecně zejména zdravého životního stylu. Ugrilované pokrmy se v létě dobře prokombinují s různými typy salátů.

publicdoc-grily-2-1_-1_-1_59065publicdoc-grily-4-1_-1_-1_41046

 

Podle jakých kritérií vybírat vhodný gril? 

Samozřejmě velkou roli hrají rozměry, barva, materiál, funkce a v neposlední řadě i tvar. Preferujete kulaté či hranaté? Mobilní nebo statické? Přenosné na cesty nebo pojízdné jen po vlastním pozemku? Zvažte 

všechny možnosti, které potřebujete a které vám zároveň umožní velikost zahrady či zahrádky. A do jaké míry si potrpíte na exkluzivní gastronomické hody? Nebo toužíte po základní sestavě ve dvou a po romantickém večeru? Kolik lidí chcete hostit? Nepodceňujte ani důkladné zabezpečení. Přece nechcete dopadnou jako "Dívka, která si hrála s ohněm".

HAPPY GREEN Gril WOOD II. ze smaltu umožní díky závěsnému roštu ugrilovat zeleninu a pomocí grilovací jehly nabodnout oblíbené kousky šťavnatého masa, slaniny, ryb či drůbeže podle chuti a volby. Nepřízně počasí a povětrnostních vlivů se obávat nemusíte díky šikovné zástěně proti větru, a s pomocí odkládacích stolečků se vyhnete zbytečným obavám, zda máte vše při ruce i bez pomocníků. Smaltovaná vana se pohybuje v rozměrech 53 x 33 cm s výškou grilu 70 cm. Tedy univerzální ideál. Velmi podobná alternativa se nazývá Happy green gril garden.

Milovníci BBQ ocení zejména grily na dřevěné uhlí. Vhodnější a stabilnější bývají litinové grily před plechovými. A také primárně zdravější. Grilování si vychutnáte o poznání déle, protože doba přípravy vyžaduje u BBQ grilování větší nároky na čas. Obecně můžeme shrnout klady tohoto typu grilování do jedinečné atmosféry i nezaměnitelné chuti, kterou podtrhuje delší příprava, i speciální koření. K přípravě si přichystejte také sadu potřebného náčiní, bez nějž se neobejdete. Zejména pak různé tácky na odchycení kapajícího tuku.

Nezapomeňte také na soupravu na grilování BBQgrilovací kleště se hodí stoprocentně pro správné zachycení šťavnatých soust a při zdokumentování fotoaparátem budete vypadat profesionálně. Použití sady grilovacích misek zajistí funkčnost celému procesu bez újmy. Grilovací rošt na rybu ocení především konzumenti ryb. Neváhejte ani investovat do malé solární lampičky. Ve tmě bez světla riskujete mnoho horkých chvil. Raději vidět. A rovnou v pěkném dekorativním provedení.

Jaké výhody mají Multifunkční grily 3 v 1? 

Šikovný a roztomilý gril, pro každou zahradu, vypadá skvěle a navíc obsahuje poklop, kerý chrání lahůdky před deštěm či větrem a pískem, Happy green gril Globe v béžové barvě. Levnější varianta existuje v překrásné oranžové barvě s deficitem pojízdnosti, HAPPY GREEN Gril PICNIC, orange. "Multifunkční gril 3v1 s průměrem roštu 40 cm ocení milovníci dobrého jídla." Funguje na bázi vodní lázně pomocí tepla a dýmu. Velkou výhodu oproti ostatním grilům poskytují tři části neboli patra, přičemž jednu z nich využijete jako perfektní udírnu s absolutní kontrolou ohně ve všech částech. Dostatek prostoru zasytí všechny hladové krky a navíc obsahuje otvor pro vypouštění kouře. 

Roztomilá kompaktní radůstka pro přenosné grilování na chaty či do kempu se nazývá HAPPY GREEN Gril BUCKET, green. Obvyklá klasika a oblíbený kompromis, HAPPY GREEN Gril SOUDEK, vyrobený z litiny, tvoří stabilní průměrný prototyp o výšce roštu 36 cm.

Jak vyladit příběhy na grilu?

Štěstí přeje připraveným a přisvítit si v tmavých letních večerech se zdá velmi vhodnou volbou k celkovému doladení atmosféry zahradní pospolitosti. Užít si společné zážitky u jídla a pochutnat si na vepečených kouscích lze i v divočině. Ovšem maximalizovat venkovní posezení u gastronomických hodů na sluníčku až do pozdních nočních hodin dokáže efektivně doladit několik doplňků a (nezbytných) drobností. Velký efekt získáte s bambusovou loučí. Děti potěší třeba ACTIVER Lampa solární ŽABÁK, pokud si tuto novinku přímo nezamilují.

S prázdnou neodejdou ani vyznavači temnějších motivů ve stylu Nightmare nebo Shakespearovských slavností s duchem Hamleta. Se solární lampou lebkou žádný problém. Co si vyberete vy? Být či nebýt profík na grilu? Fanoušci BIO stylu také nepřijdou zkrátka. Moderní přenosný stolní bio krb, vyrobený z lakované oceli s boky z nerezu uchvátí všechny přátele zdravého životní prostředí. Hoří šest hodin na 1/2 litru bio lihu. Klasiky jistě upoutá i typická Petrolejová lampa, vhodná nejen na žhavé letní večery.

K dotvoření dokonalosti a pořádně vypečených chvil se samozřejmě hodí i bambusové špejle My party, grilovací rošty všech tvarů, grilovací uhlí, zápalky, grilovací vidlička, opékací vidlice, sada grilovacích kulatých alu misek Happy green a v neposlední řadě steakový příbor. Příležitostné pochoutky obohatí váš běžný jídelníček i stereotypní stůl. Jak vidíte, léto přeje barvám zejména na zahradě a pestrým formám vyžití. Nečekejte s výběrem na zimu. Grilujte kdykoli, třeba teď.