Jako na zámku: klasika, zdobnost a romantika podle současných trendů

Všechno je dnes moderní a designové. Postrádáte v oblasti bydlení trochu romantiky a řemeslné zdobnosti? Pak se poohlédněte po tzv. klasickém nábytku. Tato kategorie vás potěší krásnými křivkami a detaily.

Romantika v kuchyni

Pod pojmem klasický styl si nepředstavujte jen historické kousky. Vyrábí se i nový moderní nábytek, který je na rozdíl od toho minimalistického bohatě zdobený a opracovaný do krásných detailů. Ty skvěle vynikají na kuchyňských linkách.

Dřevěná dvířka s výbrusy nepůsobí zastarale a vnáší do místnosti trochu romantiky. Dobře se snoubí s dalším vybavením v obdobném stylu, ale umí připravit půdu i pro minimalistické designové kousky, např. v podobě jídelních židlí. Oba styly vedle sebe krásně vyniknout, jen se na to musí s citem.

1getimage (53)
 

Zámecká ložnice

Také při zámeckých exkurzích nejvíce obdivujete ložnice? Pak si zařiďte podobnou. Krásně zdobené postele, ze dřeva i kovu, jako stvořené pro jejich veličenstva, nejsou minulostí. Naopak, klasika se vrací právě do ložnic, které postrádají romantiku a harmonii.

Dominantou zámeckých ložnic jsou monumentálně zdobená lůžka. Přesně takovým postelím nahrává klasický styl, ovšem v umírněnějším měřítku, aby korespondovala se současnými potřebami a životním stylem. Nábytek jako ze zámeckých komnat vás určitě nadchne svou propracovaností, smyslem pro detail a především noblesou.

pinoinon

Moderní klasika

Absence zdobnosti a romantiky postihla i samotné návrháře současného nábytku, proto je nenápadně a s citem aplikují na moderní kousky, a to především u sedacího nábytku. Křesla a taburety navržené v tomto duchu spojují oba směry, tedy ten současný s historickými prvky.

Na první pohled vypadají velice současně a designově, ovšem při podrobném zkoumání zjistíte, že jsou inspirované právě klasikou. Takové kousky se budou dobře vyjímat vedle moderní designové pohovky i klasické buclaté sedačky. Zároveň se často stávají ústřední solitérem místnosti.

publicdoc-4-10_-1_-1_139304getimage (54)