3 největší trendy roku 2019: drahé kameny, příroda a béžová

Barvu letošního roku už znáte. Ale víte, jaké další trendy ovládnou scénu interiérové designu? My ano. Shrnuli jsme pro vás tři stěžejní směry, kterými se můžete nechat vést a inspirovat při zařizování vašeho bydlení.

Trend No. 1: drahokamy

Pokud patříte k lidem, kteří si nelibují v neutrálně laděných prostorech, a potřebujete ve svém okolí barvy, tak budete letošní nabídkou nábytku a bytových doplňků nadšeni. Jedním z velkých trendů letošního roku jsou barvy drahých kamenů.

Uhrančivá smaragdově zelená, podmanivá safírová modř, mystická fialová inspirovaná krásným ametystem nebo decentní oranžová barva jantaru. Jedná se v podstatě o základní barvy, tedy modrou, zelenou, fialovou a oranžovou, v tom nejvýraznějším a podmanivém odstínu. A interiérům budou všechny slušet.

Můžete je kombinovat mezi sebou nebo sáhnout jen po jedné, která na vás působí nejvíce pozitivně a věnovat ji dominantní prostor, např. na pohovce.

1asdvsdv
 

Trend No. 2: béžová

V loňském roce sázeli designéři a výrobci nábytku hodně na šedou. Šedá se v podstatě stala jakýmsi kultem, jak v módě, tak bydlení. Rok 2019 se ponese v duchu béžové. Béžová a všechny její odstíny střídají šedou a obsazují první příčku na barevné škále velkého nábytku.

Velký znamená pohovky, sedací soupravy, křesla, čalouněná lůžka, lakované stolky a skříně… Béžová představuje dokonalou neutrální základnu pro další barvy (např. barvy drahých kamenů), ale skvěle působí také sama o sobě.

Obývací pokoj nebo ložnice laděné do béžova bez dalších barevných příkras, působí jemně, vzdušně a nadčasově. Béžová se hodí tam, kde je málo světla nebo do stísněných místností. Funguje stejně jako bílá, tedy opticky přidává centimetry navíc i světlo.

Béžová je někdy označována za barvu nerozhodnosti a konzervativnosti. A konzervativně mohou béžové interiéry také působit. Má také blízko k přírodě a člověku jako takovému, barva lidskosti.

dfbds
 

Trend No. 3: příroda a ekologie

Příroda a ekologie, jedna s druhu jdou ruku v ruce a každoročně se objevují mezi aktuálními trendy, jen vždy trochu v jiném pojetí. Proč tomu tak je? V první řadě je to celosvětově populární téma, na které bychom neměli v žádném případě zapomínat. Doba plastová skončila.

Dalším důvodem je fakt, že právě v důsledku přemíry umělých materiálů a moderních chladných barev postrádali designéři a světové špičky módního průmyslu povzbudivou náruč přírody. Něco přirozeně krásného. A takové věci najdeme jen v přírodě.

Proto zaplňte své domovy hřejivým dřevěným nábytkem, zachumlejte se do měkké bavlny a vlněných dek, našlapujte na vlněné koberce, vyzdobte podlahu koženými běhouny a obdivujte krásu proutí a květin.

45