Kuchyně plné života: zapomeňte na bílou, vsaďte na barvy a kombinace

Pryč se sterilními kuchyněmi. My chceme v kuchyni žít, bavit se, hodovat a radovat se. Jak by taková kuchyň tedy měla vypadat a co je momentálně trendy? Máme pro vás stručný souhrn plný nápadů a inspirace.

Bílým kuchyním odzvonilo

Bílá kuchyň je klasika, která se stala zažitým stereotypem. Pokud máte v plánu realizaci nové kuchyňské linky a bílá vám zevšedněla stejně tak jako předním designérům, zaměřte se na barvy. Protože právě barvy budou v kuchyni in. A ne jen tak ledajaké.

Když se řekne barevná kuchyň, vybavíme si oblíbenou oranžovou nebo červenou. Tyto dvě barevné variace jsou pro moderní kuchyňské linky nejvyhledávanější. Jakby také ne, jsou veselé, zářivé, nápadné a slušivé.

Když se zaměříme na současné trendy, tedy pro rok 2019, ovládly celosvětově veletrhy nábytku kuchyně v neobvyklých barvách. Nejčastěji byly k vidění všechny možné odstíny modré a zelené, vyskytla se dokonce i růžová. Které barvě tedy dáte přednost vy?

1_12_1
 

Kombinace obojího

Ať už budete sestavovat podobu své nové kuchyňské linky sami nebo s odborníkem, zkuste si oprostit od zažitých konvencí. Co to v praxi má znamenat? Kuchyňská linka nemusí být nutně komplexní. Všechny skříňky nemusí být stejné, ať už co do velikosti, barvy, dekoru či stylu.

Kombinovat mezi sebou jednotlivé a zcela odlišné styly je pro lajka hodně nebezpečné, ale barvy a materiály zvládne každý. Vybírejte zkrátka podle vlastního vkusu a pocitu. Trendem poslední doby je taková kuchyňská linka, kde spodní skříňky nekorespondují s těmi horními. Liší se barvou nebo dekorem dřeva. Výsledek je více uvolněný.

3
 

Pryč s minimalismem

Minimalistický styl je stále v kurzu a při výběru kuchyňské linky mu dává většina uživatelů přednost, ale co ten zbytek? Právě proto je tu další trend – kuchyně odvolávající se na starý dobrý venkov. Kuchyně rustikální, venkovské nebo chcete-li Provence nebo Anglie.

Zde se zapomíná na pravidlo „pryč s bílou“. Bílá sem naopak neodmyslitelně patří, stejně jako přírodní barevně nezpracované dřevo a romantické prvky jako výbrusy, úchytky, sloupky… Taková kuchyňská linka se sice zdánlivě hodí jen na venkov, ale budete překvapeni, jak skvěle může vypadat v otevřeném prostoru spolu s minimalisticky laděným obývacím pokojem.

1431241369_kuchyn-royal5