Proč je bílá kuchyň tou nejlepší volbou?

Bílý nábytek, jedni ho zatracují pro jeho „bezbarvost“ a nudu, druzí ho milují, bílý nábytek je jejich kultem, posedlostí, životním krédem… Ke kterému táboru se kloníte vy? Bílá je dobrá, je nadčasová, světlá, neutrální, čistá. Tak proč ji nemít v kuchyni? Prozradíme vám, proč rozhodně ano!

Ideální do tmavých koutů

Hlavní klady bílé kuchyně zazněly už v úvodu. Vzhledem k tomu, že kuchyňská linka je často situovaná do zapadlého a odlehlého koutu (mluvíme-li o starších panelových bytech) a málokdo si navrhuje pracovní plochu pod okny, je bílá naprosto ideální volbou. Tmavé korpusy skříněk udělají z vaší nové kuchyně černou kobku. Bílé skříňky vnesou do prostoru světlo. Pokud ještě zvolíte dvířka v bílém vysokém lesku, získáte rozzářený prostor, jako byste do kuchyně instalovali ještě jedno okno. Lesklé plochy denní světlo krásně odráží a spolu s dobře rozvrženým osvětlením bude výsledek dokonalý.

Vedle světla je tu samozřejmě již dobře známá vlastnost bílé barvy umět opticky klamat a rozšiřovat prostor. To se v malé kuchyňce může hodit, nemyslíte? Bílý nábytek rozšiřuje a dodává na objemu.

1 2

Jako čisté malířské plátno

Jako s nepopsaným papírem, nebo čistým malířským plátem… Přesně tak můžete zacházet se svou novou bílou kuchyní. Bílá je krásně variabilní, hodí se k ní všechny barvy a dekory, takže je jen na vás, vaší osobnosti, vkusu a náladě, do jakého duchu a stylu svou novou kuchyň vyladíte. I kdybychom měli všichni stejnou bílou kuchyňskou linku, nikdy nemusí být úplně totožná. Její osobitost ji vdechnete pomocí doplňkových barev.

Vedle skříněk je dalším dominantním prvkem pracovní deska a plocha nacházející se na stěně za ní. Oblíbeným a velice vkusným trendem je sjednotit tyto dvě kolmé plochy v jeden celek, tzn. vybrat stejnou desku na zeď i na pracovní plochu. Vedle bílé bude skvěle vypadat jak chladnější kámen nebo keramika, tak útulné a hřejivé dřevo. Vše lze ještě dále ladit s dekorem podlahy.

3

Perfektní pro další hry s barvami

Máte kuchyňskou linku, vybrali jste pracovní desku a stále to není ono? Neutrální nálada v kuchyni se vám nezdá a chybí vám veselejší a výraznější barvy? Tak sem s nimi. A rozhodně nemusíte přemýšlet nad tím, které se tam nejlépe hodí. S bílou si rozumí všechny ostatní barvy. Jen jich nevybírejte zase moc.

Neuděláte chybu, když si zvolíte jen jednu, svou oblíbenou, a tu aplikujete na dekorace a doplňky jako utěrky, dózy, chňapky, silikonové potřeby atp. Na stěnách mohou vyset barevné rámečky, hodiny, obrazy… Pokud chcete víc barev, už buďte opatrní. Tady už musíte dobře volit mezi kombinacemi, abyste to nepřehnali a nebylo to vaší nové kuchyni jako u cirkusu. Vše je ale nakonec jen otázkou osobitého vkusu.

4 5