Všichni u jednoho stolu: Jste připraveni na Štědrý večer?

Ještě víc jak měsíc zbývá do Vánoc, ale vánoční tématika na nás už útočí ze všech stran. Jste na ně připraveni? Už víte, kde a jak budete podávat slavnostní štědrovečerní večeři? U nového stolu!

Moderní pojetí jídelního koutu

V současné době se mladá rodina zařizuje prakticky, tzn. pro začátek se pořizují ty nejdůležitější věci jako pohovka, postel, kuchyňská linka. Jídelní stůl se často odkládá na pozdější dobu, protože není úplně zapotřebí, obzvlášť, nejsou-li v domácnosti ještě malé děti. Ale s příchodem prvních Vánoc v novém bytě obvykle nastane situace, kdy pozveme hosty, a nastává otázka: „Kde budeme večeřet?“ Pořízení jídelního stolu je nevyhnutelné. Ale jak by měl vypadat?

Do moderně laděného interiéru se samozřejmě nabízí nespočet možností, od masivu přes plast až po sklo v minimalistickém pojetí, všechny materiály si se současnými trendy rozumí. Pokud se bojíte ladit neobvyklé materiály a barvy se stávajícím nábytkem, vsaďte na bílou. Bílý jídelní stůl je univerzální, hodí se kamkoli. Ladit můžete židle. Nabídka tvarů a dřevěných dekorů je bohatá a skombinovat je dobře ke kuchyňské lince nebo obývací stěně bude hračka. Pokud však chcete svůj nový jídelní kout zajímavější, poohlédněte se po moderních jídelních křesílkách. Zářivé barvy a tvary celou místnost skvěle oživí a dodají celku důvtip a styl. Stejně jako židle dokáže zaujmout i stůl s netradičním podnožím…

publicdoc-1-81_-1_-1_92980publicdoc-2-79_-1_-1_291216
 

Trendy scandi jídelna

Oblíbenému skandinávskému stylu také vládne bílá barva, ovšem v kombinaci se světlým dřevem. Bílá deska jídelního stolu osazená dřevěnými nohami je klasika, která se nikdy neokouká. Severský designu ovládají světové ikony. Seznam slavných designérů pocházejících z těchto studených končin, ať už současných nebo minulých, je skutečně obsáhlý a my se můžeme radovat z bohaté nabídky nábytku a doplňků, které nikdy neztratí svou jedinečnost a kouzlo. Jsou nadčasové a pro milovníky severského stylu na první pohled rozeznatelné od všech ostatních.

Několik takových kousků najdete i v našem portfoliu. Jedná se především o populární jídelní židle a křesílka, minimalistické jídelní stoly, moderní regály a vitríny, komody i nepostradatelná svítidla. Barvám vládnou světlé odstíny, často bílá v kombinaci s šedou nebo pastelovými tóny.

getimage
 

Stolování ve jménu klasiky

Pod pojmem klasický styl si nepředstavujte jen historické kousky. Vyrábí se i nový moderní nábytek, který je na rozdíl od toho minimalistického vkusně zdobený a opracovaný do krásných detailů. Na jídelním nábytku tak krásně vyniká zajímavě tvarované podnoží, členěná dřevěná deska či zdobné tepané detaily. Ano dřevo i kov jsou pro tento směr typické, ať už separovaně nebo pospolu.

Klasika ale také může vypadat zcela jednoduše, nabízelo by se označení „klasicky“, bez zbytečných kudrlinek, zcela běžně a každodenně. Klasika se dobře se snoubí s dalším vybavením v obdobném stylu, ale umí připravit půdu i pro minimalistické designové kousky, např. v podobě jídelních židlí. Mocný zdobně opracovaný dřevěný jídelní stůl, ideálně rozkládací, může být dokonalým zázemím pro moderní pestrobarevné designové židle. Oba styly vedle sebe krásně vyniknout, jen se na to musí s citem.

getimage (1)publicdoc-5-70_-1_-1_77438