Na vysoké noze: objevte výhody barových židlí

Barové židle se v našich domácnostech stále více zabydlují. Jsou krásné, netradiční a interiéru dodávají potřebný šmrnc. Nabídka je skutečně pestrá a výběr možná složitý. Jak zvolit tu správnou do své domácnosti?

Domácí barové posezení

Barové židle dříve patřily jen do večerních podniků a restaurací. Postupem času se přemístily i do běžných domácností a rozhodně to nebyla chyba. Proč se tak stalo? Zdomácnění barového posezení přišlo ruku v ruce s nástupem trendu „snídaňových pultů“. Snídaňový pult, barový pult, je v podstatě prodloužená a vyvýšená část kuchyňské linky. Často se tak šetří místo v kuchyních, kam se nevejde klasický jídelní stůl.

Dnes je pult přítomen i v prostorných domácnostech. Je to praktická záležitost. Při vaření můžete klábosit s kamarádkou nad sklenkou vína, rychle zde posvačit, aniž byste museli prostírat ke klasickému stolování, využívat jej při práci v kuchyni a co si budeme nalhávat, často je to jen designový prveklahodící oku. Barový pult se zajímavými židlemi celý prostor zvelebuje a dekoruje.

getimage (5)getimage (6)
 

Klasika versus moderní design

Výběr barové židle k snídaňovému pultu by se měl odvíjet od toho, v jakém stylu je celá kuchynězařízena. Dřevěné dekory si žádají dřevěné podnoží, hladké a lesklé plochy si mohou dovolit moderní plast nebo oblíbený kov. S patřičnou dávkou citu pro detail lze všechny materiály kombinovat a zvolit tak cestu kontrastu, ale opatrně.

Ladění materiálů je tou nejlepší cestou. Odvázat se můžete při volbě sedáku. Zde se nabízí nespočet variací od klasických dřevěných přes minimalistické plastové (ladící třeba s jídelními židlemi či dalším nábytkem v místnosti) až po krásné čalouněné, které jsou maximálně pohodlné. A to při posezení na vysoké noze jistě přijde každému vhod. Čalouněné sedáky barových židlí lze dále ladit s pohovkou či sedací soupravou, je-li kuchyňský prostor propojen s obývákem. Výsledný efekt stojí za to.

getimage (7)

Extravagance je na místě

Jak již bylo řečeno, barový pult s židlemi, nebo samostatný barový stolek s vysokými stoličkami je v některých domácnostech pouhou ozdobou a vyplněním prázdného místa. A rozhodně to není nic na škodu. Chcete-li do své domácnosti vnést více extravagance, jsou barové židle skvělou volbou a způsobem, jak své bydlení ozvláštnit a dodat mu trochu originality.

V nabídce je mnoho kousků, které zaujmou na první pohled a upoutají pozornost, případně odvedou pozornost od jiných nedostatků. Za zmínku v tomto ohledu stojí vysoké kovové stoličky bez opěradel, v zářivých a hravých barvách. Taková židle může v interiéru fungovat i samostatně jako solitér. Vysoká stolička může stát v koutě, nahradit odkládací stolek a být posléze využita jako alternativní posezení při početnější návštěvě. Fantazii se meze nekladou a vysvětlovat, proč mám doma barovou židli bez vysokého stolu, není potřeba, když je na první pohled zajímavá a poutavá. Co vy na to?

getimage (8)getimage (9)