3 způsoby, jak nafouknout obývací pokoj a nezahltit ho nábytkem

V současné době je hlavní trendem při zařizování obývacího pokoje vzdušnost a lehkost. Tzn. minimum nábytku. Pro začátek to stačí, ale kam se všemi těmi věcmi, které si během dalších let přinesete domů? Myslete na úložný prostor předem! Máme pro vás hned několik cest, kterými se můžete vydat.

1. Otevřeně a v prostoru

Když se řekne regál, může se vám vybavit nevzhledný kus kancelářského nábytku pro šanony a jiné pořadače. Ale regál umí být i vkusný a líbivý. Ba co víc, dokáže přímo čarovat s prostorem, zajistit dostatek úložného prostoru a zútulnit. Nevěříte?

Regál, tedy pevný policový systém, postavte do prostoru. Sám bude tedy fungovat jako optický předěl místnosti. To oceníte, pokud např. potřebujete oddělit pracovní kout o zbylé části obývacího pokoje, stejně tak to jde s kuchyní v obýváku nebo místem pro spaní v malém bytě.

Policové regály jsou na první pohled velmi jednoduché a nenápadné. Vybavte je ale nápaditými či pestrobarevnými boxy, krabicemi, truhlami, přidejte pokojové květiny, dekorace a nápaditý úložný prostor je na světě.

1 2

2. Moderní sektory

Pryč jsou doby, kdy obývací pokoje „zdobily“ objemné obývací stěny sahající od podlahy po strop, ode zdi ke zdi. Samozřejmě takový typ nábytku představuje hodně úložného prostoru. Výsledný dojem ale není nijak lichotivý a už vůbec ne lehký a vzdušný, jak bychom chtěli. Jsou zde ale moderní obývací stěny a sektorový nábytek, který zohledňuje pravidla současného bydlení.

Novodobé obývací systémy se skládají z několika nízkých skříněk, komod, televizního stolku a vyšší vitríny či skříně. Celý systém lze poskládat bez ohledu na návaznost jednotlivých kusů, tzn. jakýkoli díl může stát samostatně či pospolu a v budoucnu je lze doplňovat podle potřeby. Výsledek je dokonalý, nábytek krásně ladí (a není vůbec od věci jej doplnit jedním či dvěma kousky odlišného vzhledu) a úložný prostor je zajištěn.

114852-4

3. Pověste to

Jedna obyčejná otevřená polička navíc a hned je důvod k radosti. Další místo pro obrázky, dekorace, suvenýry, ale také úložné boxy je-li police instalovaná dostatečně pevně a bytelně. Malé poličky lze instalovat v průběhu času dodatečně, lepší je ale samozřejmě myslet dopředu a vytvořit úložný systém hned a najednou.

Systém otevřených polic a drobných závěsných skříněk představuje hned několik pozitiv. Jedním z nich je odlehčení prostoru. Nábytek visící na stěně působí vždy lehčím dojmem a celá místnost získává otevřenější a prostornější výraz. Snadnější je také následný úklid podlahy, kde nic nepřekáží.
A v neposlední řadě jde také o estetický dojem. Z několika poliček a skříněk můžete vytvořit velice zajímavý a moderní nástěnný prvek – mozaiku, která se může v budoucnu dál rozšiřovat.

 4 5