Elegantní taburety: Jeden kus nábytku a několik funkcí

Bojujete v interiéru s každičkým centimetrem místa? Máte problém usadit početnější návštěvu a schází vám úložné prostory? Známe způsoby, jak se vyjmenovaných problémů zbavit jednou pro vždy. Stačí si pořídit praktický doplněk do domácnosti a máte vystaráno! O čem je řeč? O elegantních taburetech, které plní v místnosti nejednu funkci.

Úložný prostor 

Některé taburety disponují úložným prostorem, kterého není v interiérech nikdy dost. Potřebujete rychle uložit rozházené hračky, časopisy nebo deky či kousky oděvu? Stačí odklopit víko taburetu a napěchovat ho vším, co nechcete, aby měla nečekaná návštěva hned na očích.

getimage (13)publicdoc-taburet-latkovy_-1_-1_62181
 

Podnožka

Co může být lepší, než odpočinek po náročném pracovním dni s knihou a šálkem oblíbeného čaje či skleničkou vína v ruce? Když si k tomu všemu ještě parádně natáhnete nohy a umístíte je do vyvýšené pozice, neexistuje snad nic, co by vás mohlo ze zasloužené pohody vytrhnout. Nemáte rozkládací křeslo s podnožkou? Nevadí! Stačí vytáhnout menší taburet a je po problému!

 

Odkládací stolek

Přichystali jste královskou hostinu a přecenili rozměry stolu? Nezoufejte! I v takové situaci přijde vhod taburet. Ten poslouží jako odkládací stolek pro věci, které se už na stůl jednoduše nevlezly. V takovém případě je ovšem dobré, pokud zvolíte taburet s pevnou odkládací plochou.

 

Provizorní sedátko

Čekáte návštěvu a už dopředu víte, že se všichni na sedačku jednoduše neposkládáte? I v takovém případě přijde vhod taburet. Ve chvíli, kdy jej nepotřebujete, ho stačí jednoduše zasunout pod stůl nebo schovat do skříně a jakmile vám pochybí místo k sezení, jednoduše z „rukávu“ vytáhnout praktický triumf.

getimage (14)
 
 

V dřívějších dobách byly taburety součástí luxusního dámského sofá. V průběhu let se však jejich podoba i funkce změnila. Kromě výše uvedeného mohou taburety sloužit také jako stupínky pro menší dítka nebo sedák do předsíně, který usnadňuje obouvání a vyzouvání.

getimage (15)getimage (16)