Které prvky dělají z obývací stěny moderní kus nábytku?

Napadlo vás někdy srovnat moderní nábytkové stěny do obýváku s těmi, které jste vídali před lety v bytech? Zatímco dříve byl výběr prvků, jimiž se od sebe stěny lišily, velmi omezený, dnes si můžeme vybírat do aleluja. Víte, které prvky dělají obývací stěny opravdu moderní a stylové?

Jednoduchost

Moderní nábytek se obrací spíše k minimalismu než k často až přehnané zdobnosti. Pokud nejsou nejrůznější kudrlinky váš styl, pak si jistě zamilujete jednoduché až minimalistické obývací sestavy.

 

Úložné prostory

Zdá se vám to jako samozřejmé? Rozhodně. My však mluvíme o úložných prostorách na boku obývací stěny a zároveň o jednolitém provedení tohoto nábytku zpředu. Dost bylo skříní, které s sebou nevnášely do interiéru dostatek estetična!

  

Originální a netradiční rozmístění

Ani stěny v podobě ohromných krabic s pravidelnými tvary už nemají v moderní domácnosti co pohledávat. In jsou skříně a skříňky s netradičními tvary, které vybočují ze zažitého standardu a nabízejí něco víc.

  

Chytré designové zpracování


Spousta lidí žije v menším bytě a snaží se ho alespoň opticky zvětšit. K tomu přispívá i vhodně zvolený nábytek. Ideální je třeba takový, který v sobě má zakomponované horizontální designové prvky, například pruhy v barvě odlišné od dekoru.

 

Vysoký lesk a LED podsvícení

Další vychytávkou, která dělá stěnu moderním kouskem nábytku, je její provedení ve vysokém lesku – ten v prostoru navozuje dojem luxusu a ještě má schopnost místnost oživit, rozzářit. Připočteme-li k tomu LED osvětlení některých částí skříně, vychází nám z toho skříň, pro kterou bude mít nejeden milovník moderního interiéru slabost.

getimage (53)getimage (54)
 

Sbohem, úchytky!

Úchytky byly nedílnou součástí sestav až do nedávna. Teď už je tomu ale jinak – s úchytkami, které často působily rušivě, se můžete bez obav rozloučit. Tento typ stěn výrobci vybavují chytrým systémem otevírání. Minimalismus bez ozdob tak dosahuje nových, vyšších met!

 

Nízké řešení skříněk

Sestava už dneska nemusí mít spoustu úložného místa jen proto, abyste měli kam odložit pár věcí a neměli prázdný byt. Nízké skříňky, třeba i doplněné poličkami, působí velmi esteticky a jsou i maximálně funkční.

 

3D hloubka a velké funkční úložné prostory

Naprostou designovou špičkou jsou 3D obývací stěny, které, ač jsou často vyráběny z lamina, budí dojem masivního dřeva. Zároveň se u nich počítá s tím, že úložné prostory jsou stále zapotřebí. A výrobci na jejich funkčnost skutečně myslí.

 

Komplexní sektorové řešení

Líbila by se vám možnost rozmístit si komody a podstavec pod TV, které dohromady tvoří jeden variabilní celek, podle svého, a to třeba několikrát do roka? Potom neváhejte a sáhněte po sektorovém řešení, s nimiž můžete takřka libovolně hýbat a stále je přizpůsobovat měnícím se potřebám.

  

Spodní skříňka a prostor, který dýchá

Velmi častým prvkem je postavení spodního stolku pod TV na krátké nožičky, díky nimž dochází ke stálému provzdušňování prostoru pod nábytkem. Vaše skříňka už před vámi nebude nic skrývat a koberec neutrpí tím, že na něj kus nábytku postavíte.

getimage (55)
 

Moderní znamená funkční i pěkné

Výrobci sestav se dnes nezaměřují jen na to, aby byl nábytek funkční a poskytovala chytře rozdělený prostor pro věci, které potřebujeme někam uschovat. Díky moderním designovým prvkům se ze stěn stávají nádherné kousky nábytku , které mohou naše interiéry obývacího pokoje změnit k nepoznání.

 

getimage (56)getimage (57)