V čem se liší komody aneb krajina komod

Komoda dnes již patří mezi nejužitečnější součást každého nábytku i domova. Její univerzální využití může vhodně doladit a prokombinovat jakékoli vaše sestavy i představy. Obvykle se vyrábí v mnoha různých tvarech, šířkách, výškách, hloubkách, jakož i barvách a stylových provedeních včetně specialitek typu retro komody, komody pro děti, přebalovací komody, komody rustikální, moderní komody, klasické, futuristické, dále pak komody se zrcadlem a v různých barvách od bílé a béžové, přes růžovou, až po černou a přírodní odstíny. Záleží také, zda toužíte po vysokém lesku nebo matné komodě. Obvykle je vše otázkou vašeho bytu, důležitou roli tedy hrají v prvé řadě rozměry a pak materiál spolu s vaším vkusem.

Nábytkové útvary a univerzální dominanty?

Proslulý materiál

Krom tvaru a rozměrů se orientujte také podle materiálu. Přeci jen, úloha komod by měla chvíli vydržet. Nejčastější variantou nákupu a volby spotřebitelů bývají masivní komody pro jejich takřka nesmrtelnou životnost a poté komody z lamina. Což je dřevotřísková deska s folií na povrchu. Pokud nechcete investovat do masivu, vyplatí se vám dřevotřísková varianta. Nejoblíbenější bývá komoda dub sonoma pro svou širokou účelnost. Nábytek z exotických dřevin se stává také stále populárnější. V letních obdobích naleznete také alternativní produkty v proutěné verzi. Důležité jsou i zásuvky a příjemné úchytky. Elegantní designové komody s jemnými úchytkami z kvalitního dřeva a s šedým látkovým potahem jak vidíte na obrázku uchvátí vytříbeným stylem všechny milovníky vkusných moderních ložnic.

getimage (17)publicdoc-komody2-2_-1_-1_64857
 

Zásadní šířka

Přeměřit prostory, kam chcete umístit svou komodu či jiný druh nábytku, je nezbytnou nutností před nákupem. Pečlivě si proto prosím vše vyhodnoťte i s několikacentimetrovou rezervou pro možný pohyb a přesuny komod. Zkuste tak učinit ještě před zasláním objednávky, neboť toto je velmi zásadní okamžik, kterým předejdete zbytečným komplikacím nebo nechtěným stornům rezervace po odeslání objednávkového formuláře.

Žádoucí hloubka

Některé zásuvky také obsahují kuličkovou celovýsuvnost s dotahem. Tuto kombinaci poskytujeme ve dvou barevných provedeních. Zelenožluté a cihlově červené. Své drahocennosti můžete rozvrstvit od velmi úzkých šuplíčků až po vysoké boxy vždy podle typu komody.

Výjimečná výška

Na výšce také záleží! Pochopitelně z důvodu ukrytých zásuvek, kam můžete schovat své poklady anebo třeba jen ložní prádlo. Nezáleží jen na úložném prostoru, i definici prostoru v celém rozsahu vašeho pokoje či bytu. Estetická složka není v dnešní době již zanedbatelnou záležitostí. Moderní život vyžaduje víc než jen kompas užitkovosti a pragmatické funkčnosti. Pokud žijete i s vášní pro krásu a design, máte nyní možnost si vybrat i z mnoha kombinací barev různé výšky.

getimage (19)
 
 

Klasika a diplomacie nebo zapletená fantazie?

Vybrat krásnou a užitečnou komodu vyžaduje znalosti svého bytu, stejně jako jeho prostor a rozměry. Určitě hraje roli i vzhled, materiál a jeho odolnost, pestrá škála barev nebo varianty v eko provedení. Rovněž účel použití. Pakliže víte, co chcete a znáte důvody, proč preferujete komodu před skříní, neboť je v tom rozdíl, pak s chutí měřte, a můžete vybírat z naší široké nabídky možností dle vlastních preferencí. Do malých bytů lze vodně volit vysoké úzké komody, regály a boxy, do větších rozměrů si můžete dovolit masivní a široké komody v mnoha provedeních rozměrů.

Kam komodu nedávat?

Tak určitě ne do bazénu, ani do houpací sítě. Jelikož se většina komod vyrábí ze dřeva či jiných hořících materiálů, bude jistě dobé nedávat ji poblíž otevřených ohníčků. 

 

getimage (20)publicdoc-komody2-5_-1_-1_44240