Taburety a pufy, ano nebo ne? Rozhodně ano!

Pokud právě stojíte před dilematem, zda si pořídit sedací soupravu s taburetem nebo bez, jednoznačně říkáme „dejte zelenou taburetu“. Není to jen zbytečný doplněk. A prozradíme proč.

Taburet jako nedílná součást sedacího nábytku

Taburety nejsou součástí sedacích souprav jen tak pro efekt. V případě potřeby poslouží jako prodlužovací díl, díky kterému na sedačku usadíte více lidí, nebo si sami rozšíříte plochu pro svůj odpočinek. Taburet můžete libovolně přemísťovat, jak si situace žádá. Jeho primární funkcí je však podložení nohou při pohodlném sezení.

Taburet náležící k soupravě má totožnou výšku jako sedák pohovky, tj. cca 40 cm. Tento rozměr je pro vaše pohodlí velice důležitý. Pokud bude taburet nižší, nezabrání tlaku na stehenní partie a následnému přerušení krevního oběhu (a nepříjemnému mravenčení). Vyšší podnožka naopak může způsobit špatné prokrvení chodidel a bolest zad. A právě proto musí být výška sedačky a taburetu či pufu totožná.

getimage (28)publicdoc-2-36_-1_-1_220919
 

Jaké jsou podoby taburetu?

Slovo taburet vzniklo z francouzského výrazu označujícího stoličku. Z toho logicky vyplývá, že taburet musí být vybavený nožičkami, případně pojízdnou základnou. Sedáky bez nožiček se nazývají pufy. Design tohoto praktického kusu nábytku se s postupem času stále mění a přizpůsobuje se aktuálním trendům. Kromě klasických hranatých tvarů se můžete setkat i se sedáky v podobě hvězdic, nepravidelných hranolů či koulí.

Nabídka potahových materiálů a barev je skutečně pestrá a vybere si každý, i příznivci crazy designu. Velice trendy jsou nyní taburety a pufy s pleteným či háčkovaným povrchem, patchvorkovým vzorem nebo dlouhým chlupem.

getimage (29)
 

Jak lze využívat taburet

  • jako praktickou podnožku náležící k sedací soupravě
  • jako příležitostné sezení
  • v případě pevné horní desky jako konferenční nebo odkládací stolek
  • jako variabilní sezení do předsíně - vhodný jako stolička při přezouvání
  • ideální jako posezení u dětské postýlky nebo pro větší děti
  • jako zajímavý dekorativní prvek v interiéru

Velké oblibě se těší taburety s úložným prostorem, kam můžete uložit běžné drobnosti jako časopisy, televizní ovladače, nabíječky, brýle atp.

publicdoc-4-30_-1_-1_228427getimage (30)