Posezení není žádná nuda! Vybíráme sedací nábytek ve jménu extravagance

Pokud jste se rozhodli zatočit s nudou ve vašem obývacím pokoji, děláte jen dobře. Neutrální barvy a tvary jsou fajn a hodí se ke všemu, ale taková všední uniformnost nesedí každému. Rozpalte to proto rovnou na pohovce!

Poskládejte si své posezení

Když se vybírá nová sedací souprava nebo pohovka, obvykle se sáhne po neutrálních barvách, které se jen tak neomrzí, neokoukají a budou se hodit všude, i když po pár letech vymalujete pokoj na modro nebo si pořídíte vzorované tapety. Béžová, bílá nebo hnědá sedačka tam zkrátka bude stát jako by se nic nedělo. A přesně tak to může působit i na vaši osobnost. Jako by se nic nedělo. Pokud chcete do svého domova vnést více života a akce, pořiďte si takový sedací nábytek, který ihned upoutá vaši pozornost, dobije vás energií a postrčí kupředu.

Nechcete-li v obýváku pestrobarevnou divočinu, zkuste to decentněji. V takovém případě se nabízí hravá varianta ve smyslu kombinování jednotlivých dílů. Na místo klasické sedací soupravy, tedy jedna či dvě sedačky a křeslo ze stejné barevné série, vyberte každý kousek zvlášť. Poskládáním různých tvarů, velikostí, vzorů a barev vznikne živé a zajímavé posezení, které o vás mnohé vypoví.

getimage (6)getimage (7)
 

Pestrobarevné hrátky

Pro milovníky barev nejsou neutrálně laděné pohovky to pravé ořechové. Vždyť se nabízí tolik zářivých odstínů a potahových materiálů, které dokážou vystihnout osobnost majitele. Veselé barvy jako oranžová nebo červená napumpují do obývacího pokoje nový život. Odstíny inspirované přírodou jako zelená nebo žlutá zase dodají hravost i harmonii.

Vedle jednobarevných potahů se nabízí také zajímavé vzory. Tím nejlíbivějším jsou samozřejmě pruhy. Proužky umí čarovat s rozměry, tedy alespoň opticky. Vodorovné vaše posezení na oko rozšíří a bude působit útulnějším dojmem, ty svislé jej naopak protáhnou do výšky, což se hodí v místnostech s vysokými stropy.

getimage (8)
 

Sedačky z tiskárny

Především u mladších generací a teenagerů jsou v oblibě potahy s potiskem. Tato kategorie by se mohla členit na nespočet dalších podsekcí podle tématu motivu, ale toto řazení by bylo příliš zdlouhavé. Stačí jen říci, že mezi potištěnými potahy si vybere jak romanticky založená duše zatížená na květiny, tak rockoví drsňáci, milovníci animovaných filmů, příznivci graffiti i chovatelé nejrůznějších zvířat.

Výběr je skutečně pestrý. Potištěné potahy najdete především na menších pohovkách, které nabízí jejich jednoduché sejmutí a tedy snadnou údržbu, případně výměnu za jiný motiv.

publicdoc-4-48_-1_-1_425566getimage (9)