Křeslo jako osobní doplněk domácnosti

Pryč jsou doby, kdy byla křesla jen doplňkem sedací soupravy. Dnes je všechno jinak. Z křesla se stává dominanta pokoje, která je ozdobou a zároveň funkčním kusem nábytku. Vybírejte jej tak, jako módní doplňky – pro krásu i pohodlí.

  

Ušák – křeslo pro požitkáře

Klasický ušák je známý především z dob našich babiček. V současné době však zažívá svou renesanci a objevuje se v moderních interiérech, kde plní funkci designového kusu nábytku. Ušák k nám před mnoha lety přišel z Francie. Je známo, že právě Francouzi patří mezi požitkáře a svou chvilku odpočinku si dokáží vychutnat na maximum. Proto právě oni vynalezli ušák, křeslo s opěrkami hlavy.

Je to křeslo vhodné jak do obývacího pokoje ke sledování televize nebo čtení knihy, tak třeba do dětského pokoje pro pohodlné uspávání miminek nebo čtení pohádek. Ať už ušák postavíte kamkoli, vždy bude středobodem místnosti.

12
 

Polohovací křeslo pro maximální pohodlí

Pokud je design vašeho nového křesla až na druhém místě a pohodlí na špici, poohlédněte se po polohovacích křeslech. Neznamená to, že jsou ošklivá, ale na jejich funkčnost byl při návrhu a výrobě kladen nejvyšší důraz. Polohovací křeslo vám umožní nastavit opěrák, podhlavník a případně také oporu nohou do takové polohy, která je vám při dané činnosti nejpříjemnější – např. ke čtení příjemný polosed, k siestičce po nedělním obědě naopak pohodlný leh.

3
 

Nestárnoucí houpací křesla

Houpací křeslo je téměř historický kus nábytku, který z nabídky nikdy nezmizí, a to hned z několika důvodů. Je odborně prokázáno, že houpání uklidňuje (odtud také houpání miminek pro jejich ukonejšení). Houpací křesla mají také blahodárné účinky na bolavá záda. Kromě toho se při sezení na houpacím křesle aktivují naše smysly a zlepšuje se tak naše vnímání okolního dění. Je to dáno tím, že houpavý pohyb pomáhá prokrvovat a okysličovat mozek.

Budete-li se houpat pomalu, ukolébáte se až ke spánku. V opačném případě, tedy při rychlém houpání, probudíte svůj organismus a připravíte ho na aktivitu. Ať už tak nebo onak, houpací křeslo si zamilujete.

4366950476