Pěkně od podlahy… V zimě vás zahřeje teplý koberec

Dnes jsou sice moderní plovoucí podlahy a všeobecně hladké povrchy, ale bez koberců je domov jakoby studený. A to teď v zimě není vůbec příjemné. Zahřejte proto své podlahy krásným kusovým kobercem, poradíme vám s výběrem.

Hladce tkané s nízkým chlupem

Tento typ koberce se hodí všude tam, kde je vysoká frekvence pohybu. Hladké pevné koberce jsou ideální do jídelny, pod stůl, kde hrozí znečištění. Takové koberce se snadno udržují, každodenní vysávání jim nijak neublíží a nízký vlas vám usnadňuje práci.

Hladké koberce se také uplatní v předsíni. Zde doporučujeme koberce z umělých vláken, které dobře snášejí čisticí přípravky, a jejich vhled jimi nebude nijak ovlivněn. Koberce a běhouny z umělých tkanin jsou samy o sobě vyrobené tak, aby odolávaly špíně a prachu, proto jejich údržbu zvládne i malé dítě.

V kategorii hladce tkaných koberců s nízkým vlasem můžete vybírat mezi jednoduchými jednobarevnými, nebo krytinami s potiskem. Zde je škála vzorů tak pestrá, že ji ani nelze podrobněji rozepisovat. Snad jen je dobré říci, že vzor koberce následně udává styl celé místnosti, může přitáhnout pozornost nebo naopak nenásilně doladit celek.

getimage (5)getimage (6)
 

Koberce pro měkký nášlap

Tato kategorie by se dala nazvat „prostě klasické měkké koberce“. Jsou to krytiny se středně vysokým chlupem, které se využívají v obývacích pokojích, ložnicích i v dětském království. Jejich naprostou výhodou je vysoká hřejivost. Ne že by vám přímo rozpálily chodidla, ale při pobytu na takovém koberci vám rozhodně zima od nohou nebude.

I tyto typy koberců najdete v jednobarevném a vzorovaném provedení. V poslední době jsou nejvíce trendy koberce s geometrickými motivy, koberce s květy, které domov příjemně zútulní, a koberce s rozličnými nápisy a hesly.

getimage (7)
 

Vlasaté kusové koberce

Poslední kategorie kobercových krytin patří mezi ty nejchoulostivější. Koberce s vysokým chlupem nebo tzv. provázkové či niťové koberce rozhodně nepatří tam, kde se hodně drobí nebo kde je vysoké riziko zašpinění a sešlapání, tedy do jídelny a předsíně.

Ideálním místem pro takový typ kusového koberce je ložnice. Měkoučký nášlap po probuzení vám zpříjemní ráno, chlupatý a hřejivý efekt navíc dodá harmonické atmosféře na vyšší intenzitě. Vlasaté koberce můžete umístit vedle postele nebo třeba pod konferenční stolek, kde budou vaším příjemným hřejivým společníkem.

Do této skupiny patří také v zimě oblíbené kožešiny a nemusí nutně ležet zrovna před krbem. Sluší jim to i před televizním stolkem nebo přehozené jen tak přes opěradlo křesla jako vkusná dekorace.

publicdoc-4-74_352_219__crop153594getimage (8)