Jaké jsou trendy letošních Vánoc? Vede bílá a fialová!

Každý rok se konají mezinárodní veletrhy zaměřené na vánoční dekorace a stejně jako v módě či designu přední návrháři volí trendy pro daný rok. My víme, jakým směrem se letošní Vánoce budou ubírat… Líbí se vám víc bílé nebo fialové Vánoce?

Bílé Vánoce

Pokud každý rok měníte vánoční výzdobu podle aktuálních trendů, nebo jen podle svého vkusu, citu a nálady, pak je tento článek právě pro vás. Letošní rok se vánoční dekorace ubírají dvěma směry. Tím prvním jsou sněhobílé Vánoce. Ano, bílá barva letos ovládá trhy. Dá se říci, že k zimě logicky patří, tak proč ne i k nejkrásnějším svátkům v roce.

Bílá je tedy v tomto směru dominantní. A u bílé můžete zůstat. Jednobarevná výzdoba vám připomene kouzlo zimy a navodí příjemnou mrazivě sváteční atmosféru. Ale jednobarevné Vánoce snese jen málokdo, proto se bílá bude krásně doplňovat s jemnými pastelovými odstíny. Nejlépe ji to bude slušet ve společnosti bledě modré, nebo populární mátové. Pokud toužíte po něžnějších barvách, tak k bílým ozdobám přidejte trochu růžové ve stylu cukrové vat nebo pistáciové.

getimage (4)getimage (5)
 

Fialová královna roku

Druhým zmiňovaným směrem letošních svátků je fialová. Fialová letos ovládla úplně všechno, od módy, přes bytový design až po drobné doplňky, a chybět nemůže ani při vánoční výzdobě. Fialová je barva Vánoc a je také barvou symbolizující postní období. Sama o sobě je slavnostní, nostalgická a plný mystiky a harmonie. Přesně takové by vánoce měly být.

Tento rok ji designéři doporučují kombinovat s její trendy kolegyní bílou, čímž vznikne překrásná barevná dvojice, nebo se méně obvyklou světle zelenou. Co se týče ozdob jako takových, tak se do popředí zájmu opět dostávají klasické baňky z foukaného skla.

getimage (6)
 

Návrat k přírodním zdrojům

Designéři nezapomínají ani na milovníky přírodních stylů a každý rok stále více propagují směr navracející se zpátky do přírody. Přírodní materiály zde hrají prim a samozřejmě ne jen jejich imitace z velkoobchodů. Udělejte si s rodinou hezkou odpolední procházku a nasbírejte svou vánoční výzdobu venku. Vlastnoručně vyrobené adventní věnce, závěsné ozdobičky na stromeček a další bytové dekorace dodají vašemu domovu to pravé kouzlo Vánoc.

V tomto směru se barvy neurčují předem, ty jsou dané okolní nabídkou – zelené chvojí, červené bobule a hnědé větvičky a proutky. Své přírodní dekorace můžete dozdobit červenou či zlatou stuhou a výsledek bude dokonalý.

getimage (7)getimage (8)