Sbohem zimo! Vítáme jaro s předstihem pomocí jednoduchých triků

Zima ještě oficiálně neskončila, ale jaro už o sobě dalo krásně vědět. Taky netrpělivě čekáte, kdy to naplno vypukne? Čekání si můžete zpříjemnit a uvést jaro do chodu ihned pomocí jarních barev a prvků u sebe doma. A těšit se z něj můžete po celý rok. Vždyť ne nadarmo se jaro označuje za nejkrásnější roční období.

Čerstvá jarní zeleň

Zelená je obecně chápána jako barva přírody a na jaře si ji vychutnáváme nejvíce. Po dlouhých měsících plných šedi a hnědi jsou první zelené lístky a čerstvě pučící tráva úplným pohlazením na duši. Možná proto je také zelená chápána jako barva symbolizující nové začátky (protože jaro je takový nový začátek).

Zelená je také barvou pozitivní energie, kterou mnoho domácností více či méně postrádá. Pokud byste se zeptali na názor zkušeného designéra, uvede právě zelené prvky v interiéru jako nepostradatelné. Její přírodní a pohodový vzhled se hodí jak do minimalisticky laděných moderních interiérů, tak do těch zdobných a klasičtějších.

Pořídíte-li se zelenou pohovku, bude se skvěle vyjímat na šedém koberci, na bílém či šedém pozadí. A pro ještě energičtější jarní efekt ji můžete obložit žlutými polštářky.

dfgsrbdsfgedrb
 

Žluté pampelišky

Mezi typicky jarní barvy patří žlutá. Nejen proto, že je spousta prvních kvítků právě žlutých, ale žlutá nám evokuje slunce, jeho hřejivé paprsky a sluneční energii, které k nástupu jara neodmyslitelně patří.

Žlutá se řadí mezi nejjasnější teplé barvy a díky jejím povzbuzujícím účinkům se doporučuje do obytných prostor, ideálně tam, kde se setkává více lidí, kde tráví volný čas a relaxují, tedy do obývacího pokoje.

Žlutá je také podle výkladu barev symbolem inteligence a moudrosti, pozitivně ovlivňuje myšlení a paměť. Pobyt v místnosti se žlutými prvky je přítomné společnosti příjemný, atmosféra je uvolněná a lépe se daří nezávazné komunikaci a navazování bližších vztahů. Posaďte se proto doma na žlutou pohovku a výsledkem bude veselá a harmonická domácnost.

getimage (45)
 

Na rozkvetlé louce

Postavte do interiér vázu s řezanými květinami a pozorujte, jaký efekt přinese. Budete-li sledovat chování a náladu zbývajících členů rodiny nebo příchozích hostů, vypozorujete dvě věci – dobrou náladu a úsměv. Květiny ovlivňují lidskou psychiku zázračnou rychlostí a silou. V přítomnosti květů se vám budou deprese vyhýbat obloukem, špatná nálada a stres donesené z práce rychle odplují někam do kouta.

Podobně jako živé květiny fungují i květinové vzory na nábytku a doplňcích. Čalouněná pohovkas floristickým motivem nebo deky, polštářky a povlečení s květy podpoří vaši dobrou náladu, nastolí správnou harmonii v domácnosti a zaženou zimní chmury.

Samozřejmě že čím barevnější květy jsou, tím výraznější dopad mají. Motiv s květy ale může být i monochromatický nebo abstraktní, který lépe zapadne do designového prostoru.

getimage (46)getimage (47)