Podzim ve jménu vína: jaké jsou trendy pro nadcházející roční období?

S nově nastupujícím ročním období přichází i nové módní trendy. Samozřejmě se čas od času opakují, s menší či větší obměnou pravidel. Celému roku 2019 vládne korálová. Na podzim odborná porota ale vždy přichází s další doplňkovou barvou. Možná proto, že přechod z léta do zimy není pro každého snadný. A jaká barva nám to tedy usnadní?

Opojná barva červeného vína

Pro každé roční období je rok co rok typická určitá barevná paleta. Na jaře jsou dominantní svěží bary jako žlutá a zelená, v létě jsou to hřejivé barvy jako oranžová s červenou, v zimě naopak chladné modré tony a bílá, na podzim pak barvy zemité. Vždy se ale objeví jedna barva, která dostane výsostné postavení. Letošnímu podzimu bude vládnout podmanivá vínová.

Jedná se samozřejmě o odstín červené, tmavší odstín připomínající lahodný nápoj. Často se tato barva označuje také Bordeaux nebo také Burgundská, podle konkrétní odrůdy červeného vína, respektive podle vinařské oblasti.

Vínová nebyla zvolena barvou letošního podzimu jen tak náhodou. Pokud patříte mezi milovníky vína, jistě sami na sobě pozorujete změnu chutí s příchodem chladnějšího počasí – bílé víno střídá červené…

1 2

Návrat k přírodě

Stále více se upozorňuje na ekologický dopad výroby nábytku i bytových doplňků. Moderní a oblíbený plast nahrazují více přírodní materiály. Pojem „bydlení v souladu s přírodou“ nabírá stále větší význam. Tento podzim se klade důraz na přírodní prvky s obzvláště velkým důrazem. Kromě dřeva, které dodá interiéru potřebný pocit tepla a harmonie, se zaměřte také na textilie a pleteniny.

Nic nezachrání chladný sychravý večer lépe než hřejivý pléd na gauči, který bude během dne plnit také dekorativní funkci. Obdobně si stojí také vlněné koberce a předložky. Svou nezaměnitelnou funkci mají v domácnosti také dekorace. Samozřejmě všeho s mírou, ale pár dřevěných dekorací a svíček dokáže proměnit náladu v bytě k nepoznání.

3

Léto, neodcházej!

S teplým počasím se neradi loučíme, ale každý rok je to stejné. Ještě krátké babí léto a příchod zimy je náhlý a rychlý. Pokud si chcete co nejdéle zachovat pozitivní letní náladu ve svém domově, nabijte ho letní energií. A jak to udělat? Heslo zní: zelená!

Noste si domů čerstvé řezané rostliny, kvetoucí i nekvetoucí zelené. Obklopte se svěžími pokojovkami, vyzdobte stoly a zákoutí květinovými dekoracemi, zarámujte letní vzpomínky a vybírejte zelené doplňky. Zelená barva je optimistická, energická, je to barva života a k podzimu patří stejně jako k teplému létu.

Možná vás teď napadne, že se nejedná o žádné nové trendy, ale jen o doporučení. A svým způsobem máte pravdu. Projděte se však svým bytem nebo domem a zamyslete se nad tím, zda jste připraveni přivítat studený a pro mnohé depresivní podzim s otevřenou náručí, aniž by zanechal šrámy na vaší duši. Správné barvy a doplňky vám s tím pomohou a každoroční trendy jsou pečlivě voleny podle tohoto jediného cíle.

4 5