Pryč se zimou! Jaký nábytek vybrat, aby bylo čekání na jaro příjemnější

Zima ještě pořádně nezačala a většina z nás už zoufale touží po slunném jarním počasí, kdy příroda ožívá, všechno pučí, tráva se zelená a parky hrají barvami čerstvě rozkvetlých jarních kvítků. Navnadili jsme vás taky? Přesně takhle to může vypadat i u vás doma.

Nábytek s květinovými vzory

Květiny mají na lidskou psychiku neuvěřitelný vliv. Jejich krása a barevnost zlepší náladu i tomu největšímu bručounovi. Obklopte se květinami každý den a zimní deprese se vám spolehlivě vyhnou. Nemusíte však brát denně útokem květinářství, i nábytek může krásně rozkvést.

V tomto ohledu dobře poslouží čalouněný nábytek. Pohovky s květinovým motivem jsou na první pohled nositelem dobré nálady. Pokud se velkých barevných vzorů bojíte, postačí zvolit takové, kde se květiny vyskytují jen z části, třeba na dekorativních polštářích.

Vedle nábytku skvěle zafungují také bytové textilie jako deky, plédy, závěsy či povlečení. Květiny zkrátka připomínají jaro, a to i v moderním černobílém provedení.

getimage (21)_1publicdoc-2-23_-1_-1_97972
 

Energie drobných doplňků

A u květin ještě zůstaneme. Pokud doma postrádáte zelené rostlinky, je to velká chyba. Jejich přítomnost dělá s aurou interiéru divy. Vnáší do domácnosti energii, která nám v zimě tolik chybí. A jsou-li to rostliny kvetoucí, jejich krása a barevnost vás pozitivně nakopne při každém pohledu na tu svěží krásu. Květiny si samozřejmě zaslouží důstojné umístění, kde mají dostatek světla a minimum průvanu. Můžete je nechat stát jen tak na podlaze nebo na komodě, ale stylový květinový stojan bude krásnou ozdobou každé místnosti.

Klasické pokojové rostliny usaďte do pestrobarevných nádob, které vkusně zastoupí nepřítomnost květů. Barvy můžete ladit se stávajícími doplňky a nábytkem, nebo naopak vyberte takové, které ve vás evokují jaro.

Jarní barvy můžete do bytu vnést s pomocí dalších bytových doplňků. I úplné drobnosti vás mohou naladit na jarní notu.

getimage (22)_2
 

Nábytek v jarních barvách

Nakonec se ještě věnujme barvám nábytku. Neomezené téma, nad kterým by se daly vést hodinové debaty. Ale v případě jarních barev je to jednoduché. Svěží zelená, hřejivé žlutá, energická oranžová… K barvám jara ale také patří bílá připomínající bledule a sněženky, nebo naopak pastelově fialová barva krokusů.

Vyberte si jednu, nebo třeba všechny, dobře spolu ladí v přírodě, tak proč ne doma. Stačí jeden nový barevný prvek a první jarní den už vám nebude připadat tak vzdálený.

 

getimage (13)getimage (24)_2