Jak vybrat dětský domeček na zahradu?

Detske_domecky_zahrada

Dětský domeček je jednou z nejlepších investic do dětí, obzvlášť v dnešní době moderních technologií. Dětem přináší šanci prožít mnoho dobrodružství, díky čemuž se rozvíjí i jejich tvořivost. Kromě toho je motivuje trávit více času venku a být více v pohybu, což přispívá k jejich dobrému zdraví. Jak však vybrat ten správný? To se dozvíte v dnešním článku.

První si ujasněte, kam domeček umístíte
Asi by nedávalo smysl, koupit dětský domeček a až pak přemýšlet o tom, kam ho vlastně postavíte. Proto si pro něj na zahradě vyhlídněte vhodné místo a změřte si, kolik mu můžete věnovat prostoru. Vyberte si nejlépe takovou část zahrady, na kterou dobře uvidíte, abyste své děti měli pod kontrolou.

Zvolte správný materiál
Většina dětských domečků se vyrábí z plastu nebo ze dřeva. Pro jaký materiál se rozhodnout?

Plast
Největší výhodou plastových domečků je jejich cenová dostupnost a snadná manipulace. Jsou skvělou volbou hlavně, když víte, že domeček budete často přenášet a budete ho používat spíše v interiéru. Plast se však moc nehodí do exteriéru, jelikož není mechanicky tolik odolný a je náchylný k vyblednutí.

Dřevo
Dřevěné domečky jsou obvykle o něco dražší, ale jsou mnohem vhodnější pro venkovní použití. Působí totiž bytelněji, bývají větší a navíc nabízí originální přírodní vzhled. Je však potřeba počítat s tím, že se s nimi poměrně špatně manipuluje.

Dětský domeček Robinson
Dřevěný dětský domeček Robinson

Velkou roli hraje také věk dítěte
Na trhu najdete domečky jak pro nejmladší, tak i pro starší děti. Těm nejmladším postačí i menší domeček. Starší děti pak ocení především dostatek prostoru. Nezapomínejte ani na jeho dostatečnou výšku, aby se děti nebouchaly hlavou o strop. Čím jsou vaši potomci starší, tím vybavenější by měl být jeho interiér. Můžete ho vybavit třeba různými elektronickými vymoženostmi nebo jiným příslušenstvím. Správná velikost domečku závisí také na tom, kolik dětí si v něm hraje.

Bude se vašemu dítěti líbit?
Určitě nechcete domeček koupit, a pak zjistit, že se vašemu dítěti nelíbí. Proberte s ním tedy jeho představy a snažte se vybrat takový domeček, s kterým bude dítě spokojené. Zeptejte se ho třeba na to, jestli má být vybavený klouzačkou, jestli chce velkou terasu nebo jakou má mít barvu. Nezapomínejte ani na to, že po zakoupení můžete domeček ještě více přizpůsobit jeho představám, třeba ho natřít jeho oblíbenou barvou.

Dětský domeček Jiřík

Dětský domeček JIŘÍK s klouzačkou

Myslete také na kvalitu
Na dětském domečku byste neměli moc šetřit, jelikož ho vaše dítě bude využívat několik let. Rozhodně byste si tedy měli zjistit, jestli mu nebude vadit nepříznivé počasí a prověřit si jeho celkovou odolnost. S kvalitou souvisí i bezpečnost, která je v případě dětí obzvlášť důležitá. Důkazem vysoké kvality a bezpečnosti je například TUV certifikace – testování mezinárodních norem a směrnic. Všechny domečky, které nabízíme na našem e-shopu, tuto certifikaci mají.


Při výběru jsou tedy nejdůležitější správné rozměry, kvalita, materiál, věk a spokojenost dítěte. Na našem e-shopu si můžete vybrat z několika různých variant, třeba domeček s klouzačkou nebo terasou. Ať už si vyberete jakkoliv, přejeme vám, aby vaše dítě bylo s domečkem spokojené.