Malý byt už není problém. Podívejte se, jak získáte prostor navíc

Máte pocit, že ve vašem malém bytě už není k hnutí? Zařiďte ho jinak. Občas stačí nábytek trochu přeskládat, jindy je potřeba pořídit nový, chytřejší. V malém prostoru oceníte nábytek na kolečkách a rozkládací modely.

Pohovka do malého bytu

Pod pojmem malý byt si obvykle představíme garsonku. Ale vícepokojové byty svou metráží také často nevyhovují. S prostorem se potýkají rodiny s dětmi, kterým chybí např. pokoj navíc. Vyřešit spaní pro rodiče lze mnoha způsoby. Tím nejčastějším je rozkládací pohovka. Dobré rozkládací pohovky, které můžete používat jako plnohodnotná lůžka, jsou vybaveny kvalitními matracemi i rošty. Některé bývají také opatřeny úložným prostorem. Pokud dobrou matraci nemají, dá se problém řešit vložnou svrchní matrací, kterou přes den schováte srolovanou ve skříni.

Další možností je skryté lůžko, tzv. výklopná postel. Přes den se tváří jako nenápadná skříňka, večer se promění na plnohodnotné manželské lůžko.

getimage (55)conceptpro-2-2-5
 

Bez koleček ani ránu

Málo místa v pokoji často vyžaduje přemisťováni nábytku, např. kvůli rozložení pohovky nebo vyklopení skrytého lůžka. V cestě stojí nejčastěji konferenční stolek. Proto vybírejte takový, se kterým se bude snadno manipulovat, ideálně na kolečkách. Zamezíte tak poškrábání podlahy či prošoupání koberce.

V obývacím pokoji, který se večer mění na ložnici, se uplatní také konferenční stolky, které lze jednoduše složit a postavit ke zdi, případně uložit do skříně. Jsou malé, skladné a sluší jim to, když poskládáte dva nebo tři vedle sebe, pokud vám to rozměry pokoje dovolí.

getimage (56)

Lůžko s rozměrem navíc

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, co disponují vlastní malou ložnicí, máte vyhráno. I když se do ní vejde jen postel, nemusíte zoufat. Potřebný úložný prostor se skrývá právě pod ní. Uskladnění sezónních věcí, bot či přikrývek můžete vyřešit praktickými vakuovými pytli či přídavnými zásuvkami.

V případě, že nové lůžko teprve vybíráte, zaměřte se na ty s úložným prostorem. Dříve byl trh s tímto sortimentem hodně omezený. Dnes jsou v nabídce i moderní designové kousky, které si zamilujete pro jejich krásu i praktičnost.

getimage (57)1_2