Milujeme všechno, co se blýská! I nábytek. Víte, kam se hodí?

Lesklý nábytek se stále drží na špici, co se oblíbenosti týče. Nejčastěji se s ním setkáte v kuchyních, kde je hladký lesklý povrch více než žádoucí. Lesklé plochy se hodí všude tam, kde chcete reprezentovat, tedy kromě kuchyně také obývák nebo koupelna a předsíň. Lesklý nábytek je univerzální a zároveň jedinečný.

Lesk v kuchyni

Lesklé povrchy působí na první pohled moderně i luxusně zároveň. A takový nábytek upoutá pozornost. V případě kuchyňské linky v tzv. vysokém lesku se dá mluvit až o oslnění. Oslnění v dobrém slova smyslu samozřejmě, oslnění krásou.

V předešlých letech se lidé lesklým kuchyní vyhýbali a to z praktického důvodu – údržba těchto povrchů byla celkem náročná. Na skříňkách byl patrný každý otisk prstu a neustále se muselo leštit. A uklízet stále dokola čistou kuchyň nikoho nebavilo. Dnes je situace samozřejmě jiná. Lesklé povrchy se do českých kuchyní vracejí a jejich údržba je díky novým výrobním technologiím snadná. I tak je ale lepší volit spíše světlejší odstíny, kde nečistoty a otlaky nejsou tolik patrné. A pokud nějaké vzniknout, stačí je setřít vlhkým hadříkem.

getimage (9)getimage (10)
 

Blyštící se koupelna

Do koupelen mnoho lidí často volí dřevěný nábytek s matným povrchem, nejlépe v přírodních barvách, které krásně kontrastují s chladnými kachličkami. Lesklý nábytek koupelnám ale také sluší. A těm maličkým ještě opticky dodá nějaký ten centimetr navíc. Jeho schopnost odrážet světlo se dá využít při instalaci osvětlení a získat tak zajímavé odrazy světla a sympatické odlesky.

Do koupelny vybírejte vždy jen nábytek, který je do tohoto prostoru určený, a to především v případě lesklých skříněk. Na povrchu jsou obvykle použity speciální barevné lesklé folie, které odolávají vlhkosti. Umístíte-li do koupelny obyčejnou lesklou skříňku, začne vám v rozích vlivem vlhka brzy bobtnat a loupat se.

getimage (11)
 

Lesk a malý obývák

Jak už bylo uvedeno, lesklé povrchy opticky zvětšují prostor. Bílý lesklý nábytek má navíc schopnost místnost více prosvětlit. Do malých obývacích pokojů s nedostatkem denního světla je to ideální volba. Podaří-li se vám umístit např. lesklou obývací stěnu proti oknu, bude odrážet pronikající světlo do prostoru, jako by na jejím místě bylo druhé okno.

Pokud máte z jakýchkoli důvodů obavy pořídit si do obýváku tmavý nábytek, třeba právě kvůli nedostatku světla, poohlédněte se po tom s vysokým leskem. Černé nebo šedé skříňky v tomto provedení působí velmi luxusně a jejich schopnost odrážet světlo problém s temnou místností vyřeší.

getimage (12)getimage (13)