Trendy 2018: jaký nábytek teď frčí nejvíc?

S nástupem nového roku nás designéři seznamují s novými trendy, které vše kolem nás naprosto ovládnou. A to nejen v oblasti módy, ale i bydlení. Ať chcete nebo ne, i nábytek podléhá trendů. Pokud právě uvažujete o malé změně, mohou vás inspirovat nebo navést správným směrem. Připravili jsme pro vás popis těch nejlepších pro rok 2018.

Zaměřte se na geometrii

Ano, geometrické vzory budou tento rok TOP. Jednoduché linie a složité propletence, monochromatické, černobílé i pestrobarevné variace. To vše bude letos k vidění v obchodech s nábytkem a bytovými doplňky. Samozřejmě ne jen to. Ale geometrické vzory jsou zkrátka v popředí zájmu. A je to dobře. Jsou univerzální, hodí se kamkoli. Je jedno, zda máte domov zařízený ve stylu hypermoderního loftu, útulného maloměstského života nebo ve venkovském stylu. Tento trend krásně oživí a ozvláštní každý interiér.

Geometrické vzory se aplikují především na doplňky, koberce v tomto smyslu hrají hlavní roli. Kusové koberce jsou pak to pravé ořechové. Až vás aktuální trend přestane bavit, jednoduše jej vyměníte za jiný, aniž byste finančně vykrváceli.

Vedle geometrie se na vrcholu žebříčku popularity drží stále oblíbené květiny. S květinovými motivynikdy nešlápnete vedle.

getimage (15)_1getimage (16)
 

Nábytek s kovovým leskem

Dalším trendem roku 2018, který si pro nás přední světoví designéři nachystali, je kov, sklo a zrcadla. Ano, nábytek s kovovými konstrukcemi, ideálně těmi lesklými (a úplně nejvíc trendy je barva zlata), je letos opravdu v kurzu. Vedle něj pak zrcadla a zrcadlové plochy všech velikostí a tvarů. Stejně tak sklo.

Do módy se tedy opět vrací konferenční a odkládací stolky se skleněnou deskou, které v minulých letech trochu upadly v zapomnění a nahradil je masiv se stále populárním nábytkem z MDF. S těmito kousky nábytku však posupujte opatrně. Stačí jeden či dva kousky. Hodně lesku a příliš mnoho skla a kovu může z vašeho útulného hřejivého domova vytvořit nežádoucí ledové království.

getimage (17)
 
 

Nábytku vládne retro

Pokud patří mezi milovníky tohoto oblíbeného stylu, letos si určitě přijdete na své. Nábytek v retro designu nás obklopuje už dlouho a těší se čím dál větší oblibě. Letos se na něj designéři a prodejci nábytku snaží upozornit ještě více. A to především barvami a vzory. Vedle již zmíněných geometrických vzorů, které k tomuto stylu neodmyslitelně patří, jsou to barvy jako žlutá a zelená ve všech jejich odstínech, které si vybavíte.

Tomuto trendu nejvíce podléhá sedací nábytek. Stylové pohovky, rozložité sedací soupravy a především pohodlná křesla v retro stylu letos zahltí trh. I v naší nabídce jich najdete dostatek. Nebojte se proto inovací a směle do toho.

getimage (18)getimage (19)