Moderní, designové a útulné? Ano, se správným nábytkem to jde!

Toužíte po krásném interiéru, který bude jako vystřižený z módních časopisů, ale zároveň chcete dosáhnout vlídného doteku útulného domova jako u maminky? Pokud si myslíte, že se to nedá skloubit, jste na omylu. Musíte jen vybírat ten správný nábytek a doplňky.

Drobný nábytek formuje charakter

Designové interiéry na stránkách časopisů lákají svou čistotou, minimalistickým stylem a jednoduchostí. Na fotografiích to vypadá skvěle a takto prezentované příbytky zvou ihned k nastěhování. A tady je zakopaný ten pes. Tyto interiéry postrádají osobitost. Jsou prázdné a čekají na svého majitele, který do nich vnese kus sebe sama. Ale jak to udělat, aby se z puristického designu nestal kýč? Pár osobních věcí změní celý ráz nového domova k nepoznání.

Začněte u holých stěn. Zde budou vaším přítelem rámečky na fotografie, z nichž lze vytvořit zajímavé koláže. Design rámů by se měl odvíjet od celkového stylu interiéru a barevně jej doladit či naopak ozvláštnit. Dekorativní miska na ovoce na komodě, váza na květiny na stole, zajímavý taburet nebo pufu sedací soupravy, nebo nápaditý paraván pod okny… Všechny tyto drobnosti dodají holému interiéru charakter. V následujících krocích se už stačí držet několika zásadních pravidel, která si hned představíme.

getimage (34)getimage (35)
 

Pravidla pro zabydlení interiéru

  • zahřát a zútulnit - dodat interiéru dostatek textilií v podobě kusových koberců, běhounů, dek a plédů, přehozů na postel či polštářků. Obrovskou službu udělají také záclony a závěsy.
  • dekorovat – ale s citem. Příliš mnoho dekorací ve všech koutech působí lacině a kýčovitě. Vybírejte dekorace, které vás něčím zaujmou, které ladí s nábytkem (např. typem materiálu, barvou, stylem, tematikou…). Sbírka porcelánových slonů všech velikostí není to pravé ořechové, ale pokud bez ní nedokážete žít, najděte jí místo v moderní minimalistické vitríně.
  • zazelenit – květiny jsou životem domova. Zelené rostliny samy o sobě zútulňují, dekorují a příjemně oživí a zabydlí každou místnost, bez ohledu na to, v jakém stylu je zařízena. S pokojovými rostlinami nikdy neuděláte chybu.
getimage (36)
 

Lesk a zář moderního nábytku

Nábytek ve vysokém lesku už nikdy nevyjde z módy. Kuchyňské linky nejrůznějších barev s krásným leskem se stále drží v popředí zájmu nových uživatelům, stejně tak obývací stěny či šatní skříně. Ale my chceme upozornit na lesk kovů.

Blyštivý kov jakékoli barvy, nejen té zlaté/žluté, navozuje dojem luxusu a zároveň dodává kus osobitosti (směle jej může zastoupit i lesklé lamino v barvě kovu). Do této kategorie nábytku, tedy nábytku pro zosobnění a zútulnění, patří menší kousky jako konferenční a odkládací stolky, boxy či komody se zajímavými kovovými úchyty. Kov je zde zastoupen na menších plochách, aby nepůsobil chladně. Takovéto kovové prvky dodají interiéru na zajímavosti. Naopak velké a studené kovové plochy budou budit dojem tovární haly. Proto postupujte opatrně, jak s kovy, tak s dekoračními předměty. Méně je někdy více a váš nový domov si brzy získá svou vlastní tvář.

 

getimage (37)getimage (38)