Vyjděte z davu: 3 originální styly bydlení a nábytek, který si zamilujete

Chcete bydlet originálně? Toužíte po interiéru se stylovým nábytkem, ve kterém bude patrná vaše osobnost nespoutaná pravidly a konvencemi? Pak se zaměřte na boho, industrial nebo avantgardu. Tyto styly bydlení vám pomohou najít cestu ven.

Jako bohémové

Bohémský styl, jinak zvaný také boho, se v poslední době rozmohl mez jedinci vyznávajícími přírodní hodnoty. Je to styl pro všechny bezstarostné a umělecky založené duše oddávající se nespoutanému životu. Příbytky takovýchto osobností jsou plné energie a dobré nálady.

Nábytek a doplňky vládnoucí bohémskému stylu jsou nejčastěji z přírodních materiálů. Surové neopracované dřevo, kůže, ratan, proutí, sláma a ušlechtilé tkaniny ze lnu a konopí, jednobarevné i vzorované, vám budou věrnými společníky po celém domě.

Boho styl je styl plný kontrastů. Nelze zde mluvit o designu a zároveň se můžete obklopit trendy designovými kousky. Žádné napodobeniny, jen čistý originál a příroda. V boho domácnosti nesmí chybět rostliny, ale také sošky, svícny, obrazy a další osobité dekorace.

getimage (31)getimage (30)
 

Ve stylu průmyslové doby

Industriální styl se drží v popředí zájmu designérů a architektů už několik let a ze scény hned tak neustoupí. Zamilovali si ho pro jeho jednoduchost. Jeho základem jsou přiznané materiály. Charakteristickým znakem většiny industriálních interiéru jsou neomítnuté stěny – odhalené cihly, kamenné zdivo nebo dokonce beton zde dostávají nový a krásný rozměr.

Nábytek vystihující industriální styl by se dal pospat zcela jednoduše – vypadá tak, jako byste jej donesly přímo z nějaké výrobní haly. Kovové skříňky, plechové stolky, železné stoličky. Prostoru pak dominují obrovská „tovární svítidla“ a velké nástěnné hodiny připomínající ciferníky na nádraží. Nesmí chybět doplňky v podobě drobných rádoby opotřebených úložných krabic a boxů ze dřeva, oblíbený je také paletový nábytek.

publicdoc-3-42_-1_-1_150609
 

Stylová avantgarda

Avantgardní styl bydlení vznikl navzdory tradicím. V podstatě představuje všechno to, co by si obyčejný konzervativně smýšlející člověk doma neuměl vůbec představit. Je to únik od klasiky a obyčeje.

Základním prvkem avantgardního bydlení jsou geometrické tvary a stejně jako u předchozího industriálního stylu také cihly a beton. K nim se dále přidává plast a výrazné barvy jako oranžová, žlutá, červená, fialová a jejich kombinace.

Avantgarda na první pohled šokuje, ale to není její prvoplánový účel. Avantgardní styl má ukázat, že lze zkombinovat i zdánlivě nekombinovatelné kousky – moderní minimalistický plastový nábytek se starožitným dřevěným, elegantní sklo s drsným kamenem nebo moderní laminát s přírodním proutím.

publicdoc-4-36_-1_-1_67468getimage (32)