Nábytek a doplňky, které dělají domov domovem

Plně zařízený byt tím nejdůležitějším nábytkem není zdaleka všechno. To pravé kouzlo domova a harmonickou atmosféru dodají teprve maličkosti. Bez doplňků a malých kousků nábytku, které interiér zútulní a dodají mu osobitý punc, se zkrátka neobejdete. Podívejte se, které to jsou.

 

Stojany a boxy

Úložného prostoru není nikdy dost. Zařizujete-li první byt a máte vše na svém místě, za rok či dva zjistíte, že místo schází, skříně jsou plné a police jakbysmet. V těchto situacích, kdy se další objemný nábytek do bytu nevejde, se hlásí o slovo všelijaké úložné boxy. Jejich drobné rozměry a praktičnost jdou ruku v ruce s dekorativností, která dodá stávajícímu vzhledu interiéru potřebnou změnu.

Stojany na noviny a časopisy také najdou uplatnění v mnoha domácnostech. Povalující se hromádky zmizí ze stolu a vy opět získáte místo pro svou odpolední kávu se zákuskem bez tiskařské barvy v pozadí.

getimage (10)getimage (11)
 

Drobný nábytek

Mezi drobný nábytek se nepočítá malé křeslo nebo židle. Ale třeba taburet ano, i když se také řadí mezi sedací kousky. Drobný nábytek je ten, bez kterého byste se jistě obešli, ale máte-li ho doma, je všechno hned lepší, krásnější a snadnější.

Drobný nábytek je třeba paraván. Může se zdát, že jeho časy už jsou dávno ty tam, ale omyl. Paravány se opět vrací do módy a s nimi i nové vzory a tvary. Kromě paravánu je to také němý sluha, co se opět hlásí do služby. Tento typ věšáku se líbí především mužům, kteří rádi odhazují svršky všude kolem, jen ne do skříně.

Jako třetí příklad uveďme dekorativní úložné prostory v podobě nejrůznějších truhlic. Dřevěné truhly se hodí především do interiérů ve venkovském stylu, ale najdou se i takové, jejichž design zapadne i do modernějších příbytků.

getimage (12)_1
 

Zrcadlo, zrcadlo…

Zrcadlové plochy hrají v interiéru důležitou roli. Vlastně jich mají hned několik. V první řadě umí prostor opticky zvětšit, o tom není pochyb. Jejich druhou důležitou schopností je prosvětlení. Hra se zrcadlejícím se světlem dokáže proměnit i velmi tmavý byt, stačí zrcadla správně umístit, ideálně proti oknu. Skvělou službu udělají zrcadla především v tmavých předsíních, halách anebo na schodišti.

Měli byste se však držet jedné zásady - neumísťujte zrcadlo přímo proti posteli. Z hlediska feng šuej je to hrubé narušení harmonie v ložnici, a co si budeme povídat, vidět svůj odraz bezprostředně po probuzení také není úplně zdravé J

getimage (13)_1publicdoc-5-22_-1_-1_39402