Jak zařídit byt, aby byl na pohled lehčí a vzdušnější?

Připadá vám váš nábytek staromódní a celkový dojem příliš těžkopádný? Změňte to! Stačí dosadit pár unikátních kousků, které vše změní k nepoznání. Jejich společným jmenovatelem je transparentnost.

Plastové židle jsou TOP

Průhledný design, jak se s oblibou transparentnímu nábytku přezdívá, má spoustu výhod. Jednou z nich je již zmíněné odlehčení prostoru. Hodí se všude tam, kde potřebujete docílit větší lehkosti a vzdušnosti, a tu vám nábytek z poctivého masivu bohužel nepřinese.

Už několik let se mezi designovými trendy drží v popředí plastové židle - originály či napodobeniny designových ikon z dob minulý, které se pro svou krásu vrací zpět. Tyto židle si skvěle rozumí s jakýmkoli stylem, můžete je postavit k vyřezávanému dřevěnému jídelnímu stolu, nebo ke kovovému kusu se skleněnou deskou. Slušet jim to bude všude, v tom spočívá jejich další výhoda – jsou schopné „fungovat“ kdekoli.

getimage (4)_1getimage (5)_1
 

V hlavní roli skleněný stůl

Skleněný nábytek byl v kurzu před třiceti lety. Nebyla domácnost, kde by nebyl skleněný konferenční stolek, často komplikovaně tvarovaný, případně jen se skleněnou deskou na dřevěné základně. Těmto stolům neodzvonilo, ale s přílivem nových trendů, a především těch severských, ustoupily do pozadí nábytkové scény.

Skleněné stoly mají i dnes něco do sebe. Disponujete-li robustní sedací soupravou, v kombinaci se skleněnou plochou celou nábytkovou kompozici odlehčíte. A to je hlavní úkol skleněných konferenčních stolků. Jejich lesk a dekorativnost jdou ruku v ruce s praktickou lehkostí.

Samozřejmě je zde i jedna velká nevýhoda – skleněnou plochu je potřeba udržovat stále čistou a lesklou. Každý dotek je hned patrný, ale za ten celkový svěží dojem to stojí.

getimage (6)_1
 

Nezanedbávejte osvětlení

Chcete-li docílit vzdušného a světlého dojmu, nezapomínejte na správnou volbu interiérového osvětlení. Pokud je váš obývací pokoj přeplněn robustním dřevěným nábytkem, zapomeňte na těžkopádné a objemné lustry. Raději volte jednoduché ke stropu přisazené modely.

Doplňkový zdroj světla v podobě stojací nebo stolní lampy vybírejte obdobně. Lehké a tenké konstrukce jsou tou pravou volbou.

getimage (7)_1getimage (8)_1