Zaměřeno na barvy: atraktivní a univerzální šedá pro vaši kuchyň

Šedá v současné době vládne všem trendům napříč mnoha odvětvími, bydlení nevyjímaje. Vpusťte ji i do své kuchyně, prokáže vám skvělou službu. Je báječně univerzální a neutrální zároveň.

Šedá, královna všech barev

Šedé odstíny patří k těm nejuniverzálnějším na celé barevné paletě. Vždyť také vznikly smícháním dvou základních barev – bílé a černé. Kromě toho, že je šedá barva v interiéru vysoce elegantní a nadčasová, má ještě jednu velkou výhodu – vedle ní krásně vyniknou další barvy, i ty málo výrazné. Ty křiklavé umí zase decentně zjemnit. Rozumí si skvěle jak s pastelovými tóny, tak s těmi výraznými.

Nejvíce trendy je kombinace šedé s červenou nebo žlutou. V partnerství se zelenou získáte neuvěřitelně svěží interiér, s modrou zase vlídný a chladivý, s fialovou nebo růžovou harmonický a mystický. Do kuchyně se často volí kombinace šedé a oranžové, která má podle odborníků podporovat chuť k jídlu. A aby té chuti nebylo příliš, šedá ji krásně umírňuje.

getimage (25)getimage (26)
 

Šedá kuchyň: dřevo nebo lak?

Při výběru nové kuchyně padne jedna z prvních voleb právě na materiál, respektive povrchovou úpravu dvířek. Chcete-li svou kuchyňskou linku ladit do šeda, je nesnadnější cestou lakované provedení. Nejoblíbenější variantou je lak ve vysokém lesku, který kuchyním sluší a dodává jim jiskru. Šedá ale vypadá úžasně i v matném provedení. Dvířka získávají až sametový nádech a celá kompozice působí jemně a noblesně.

Pro milovníky dřevěných povrchů máme dobrou zprávu. I dřevo může být šedé, a to bez nutnosti nátěru či moření. Do standardní nabídky pro kuchyňské sestavy se řadí např. oblíbený dub sonoma, který svou krásnou kresbou a barvu sluší nábytku obecně.

getimage (27)
 

Barevný tip pro nábytek: kombinujte!

Pokud sledujete designové trendy nebo magazíny o bydlení, jistě jste si všimli, že oblibou designérů je kombinovat barvy (a někdy i materiály a tvary) jídelních židlí u jednoho stolu. Výsledek je dokonalý, když se to s barvami nepřežene. A právě zde doporučujeme šedou!

Pestrobarevné židle umí skvěle probarvit jinak neutrální kuchyň, případně samostatnou jídelnu. Čtyři různé ostré barvy ale mohou být pro někoho moc. A proto stačí jedna židle v šedém odstínu a výsledek bude jistě stoprocentní. Šedý může být také samotný stůl, jako základ pro barevné prvky kolem je to dokonalá volba.

getimage (28)getimage (29)