Objevte s námi krásu a blahodárné účinky moderních houpacích křesel

Minimalistická celodřevěná nebo kovová, s plastovým nebo čalouněným sedákem, kovovou podnoží a lyžinami z ušlechtilého ohýbaného dřeva. Houpací křesla ve jménu moderního designu jsou nejen krásná, ale také praktická.

Houpy, houpy…

Když se řekne houpací křeslo, patrně si vybavíte velké dřevěné cosi na zakrouceném podnoží, robustní a neprakticky rozlehlé. Ale ano, tak geniálně se na něm relaxovalo. U babičky, po vydatném obědě, jen se tak trochu zhoupnout a klimbat.

Houpací křesílka se opět vrací na scénu, ale jejich podoba se přizpůsobila současnému designu i potřebám uživatelů. Samozřejmě stejné klasické kousky, jaké znáte od svých prarodičů, najdete v nabídce nábytku také. Současná křesla však prošla několika inovacemi. Rozměry jsou úspornější, design jednodušší, čistější, nadčasový, využití širší. Jak může být využití houpacího křesla širší, než dříve, ptáte se? Čtěte dál.

1  2

Houpací křeslo pro lepší práci

Odborníci na zdravé sezení potvrzují, že houpací křesla mají blahodárné účinky na záda. Jejich sklon a dokonalá opora zad při pohupování vede k maximální úlevě páteře. A právě proto by vám v kanceláři nebo domácí pracovně nemělo drobní houpací křesílko rozhodně chybět. Pokud se vám tento argument zdá nedostatečný, tady je další a mnohem zajímavější – houpací křeslo, respektive houpací pohyb, má podle odborníků pozitivní vliv na mysl a celý organismus. Údajně houpání dokonce zvyšuje vnímavost a s tím ruku v ruce jdoucí inteligenci.

Tak co, ještě váháte?

3

Dokonalé křeslo pro miminka

Pracovna nebo obývací pokoj, tam houpací křeslo nesporně patří. Je ale ještě jedna místnost, kde by nemělo chybět. Pokud máte nebo očekáváte příchod miminka, měli byste na to připravit i svou domácnost. A právě houpací křesílko vám bude v ložnici nebo dětském pokoji skvělým společníkem, obzvlášť během dlouhých bezesných nocí…

Houpání má uklidňující a relaxační účinky. Když se v houpacím křeslo dokáže uklidnit a uvolnit dospělý člověk, proč by to nemělo fungovat také na ty nejmenší, kterým to samostatně ještě nejde? Houpání má na miminka velice pozitivní účinky. Připomíná jim to dobu, kdy byly ještě u maminky v bříšku, pěkně v bezpečí. Jakýkoliv přirozený pohyb těhotné ženy způsobil miminku příjemné a uklidňující pohupování. Tak proč jim ho nedopřát i v novém domově.

4  5